III. Károly a maga 74 évével a legidősebb uralkodó, aki trónra léphet, de nem ez az egyetlen érdekesség vele kapcsolatban. Lássuk a legizgalmasabb titkokat róla egy nappal a koronázás előtt!
III. Károly szombaton, azaz május 6-án élete legfontosabb napjára ébred, ugyanis 70 évet várt arra, hogy király lehessen. Már 3 éves kisfiúként trónörökösi státuszba lépett, ám végül 7 évtizedet kellett várnia arra, hogy a fejére kerüljön a korona, és ezzel ő Nagy-Britannia történelmének leghosszabb ideig várakozó trónörököse.
Károly életének több olyan pontja is akad, amivel merőben eltér az őt megelőző uralkodóktól, valamint a brit királyi család többi tagjától. Bizony, a sokáig örök ígéretnek kikiáltott Károly számos értelemben igazi különc volt, a Bors pedig egy nappal a koronázás előtt arra vállalkozott, hogy összegyűjt róla néhány olyan érdekességet, amit minden valószínűség szerint még te sem tudtál róla!
Károly 1948 november 14-én látta meg a napvilágot a Buckingham-palota falai között, és ezzel vélhetően ő az utolsó olyan uralkodó, aki nem kórházban született. Fiai, Vilmos és Harry ugyanis már a londoni St. Mary's kórházban jöttek világra. Károly édesanyját, II. Erzsébetet 1952 február 6-án kiáltották ki a monarchia fejének, így Károly nem volt 4 éves, amikor már trónörökösként emlegették. Mégis 70 évet kellett várnia arra, hogy uralkodó legyen, így 74 évesen ő a legidősebb uralkodó, aki trónra lép az ország történelmében.
Hiába csörgedezett királyi vér az ereiben, Károlynak nem volt könnyű gyerekkora. Mivel nem volt igazán szép kisfiú, iskolatársai kiközösítették és rendszeresen inzultálták. Ő ugyanis nem a Buckingham-palota biztonságot nyújtó falai között tanult, hanem a londoni Hill House Schoolban, ahol semmilyen különleges bánásmódban nem részesült. Csak később iratták át a Hampshire-ben található Cheam Schoolba, ahová korábban az édesapja, Fülöp herceg is járt.
A Vainty Fair szerint a kis Károlyt olyan fájdalmas honvágy gyötörte, hogy hetente küldözgetett levelet a szüleinek. Még ebben az iskolában is sokat cikizték elálló fülei miatt, no meg azért, mert duci kisfiú volt. A sport akkor még egyáltalán nem állt hozzá közel, szabadidejében inkább rajzolt és festett. Magába forduló gyerek volt.
Károly affinitása a festészet felé később is megmaradt. Bár magát csak szerényen lelkes amatőrnek tartja, kivételesen jól bánik az ecsettel. Kedvencei a vízfestékkel készült festmények, ami pedig a témát érinti, szíve szerint tájképeket fest. Szerénysége ellenére tagja a Royal Academy-nek és a Royal Watercolor Society-nek, az alkotásai pedig több mint kétmillió dollárnak megfelelő összegért keltek el.
Bár Károly és Diana házasságának fájdalmas válás lett a vége, kettejük története nagy szerelemnek indult. Kapcsolatuk hajnalán leginkább a telefonon folytattak mély beszélgetéseket, csak később találkoztak. Az első randi után viszont felgyorsultak az események, olyannyira, hogy mindössze 13 találka után bejelentették az eljegyzésüket. A nagyszabású esküvőre 1981 július 29-én került sor.
Az eseményt az évszázad lagzijaként emlegették, gyakorlatilag nem volt olyan tévécsatorna a világon, amelyik ne közvetíttette volna, így 750 millió ember nézhette a világ 73 különböző országában.
A lázadó természetű Diana hercegné volt az első a brit királyi családban, aki kórházban adott életet mindkét gyermekének, de Károly sem maradt le mögötte a tradíciók áthágásában. A büszke apuka ugyanis jelen volt mindkét gyermeke születésekor, jóllehet, az első kisfiú nevével kapcsolatban nem értett egyet a feleségével. Diana ugyanis azt szerette volna, ha a pici az Arthur nevet kapja, és csak nehezen sikerült meggyőzni, hogy inkább Vilmosnak kereszteljék.
Felesége tragikus halálakor Károly nem volt rest, azonnal Párizsba utazott, hogy visszahozassa a mindössze 36 éves korában elhunyt Diana holttestét Angliába. Bár szíve mélyén akkor már Kamillát szerette, a tragédiát követően úgy döntött, még nem jelenti be hivatalosan, hogy egy párt alkot vele. Kamillát egyébként egy lovaspóló meccsen ismerte meg a Windsor kastélyban, 1970-ben.
Károly egészen fiatalkora óta imádja a növényeket és a kertészkedést. 1986-ban azt nyilatkozta, hogy néha azon kapja magát, hogy beszélget a növényeihez. Olyannyira szereti a természetet, hogy átvette édesapja, Fülöp herceg szerepét, és ő lett az egyik legnagyobb természetvédelmi terület, a Windsor Great Park vadőre.
Hogy királyként mennyire lesz népszerű és sikeres, az egyelőre a jövő zenéje, de az biztos, hogy holnap az egész világ rá figyel majd!