A felbecsülhetetlenül értékes Koh-i-Noor gyémántot régóta rejtélyes legenda övezi. Vajon tényleg átok ül a a Koh-i-Noor gyémánton?
Rohamosan közeledik III. Károly koronázásának napja, ezért nem is meglepő, hogy egyre többször kerül szóba a korona, ami az elsődleges tervek szerint a felesége, a támogató királynő (Queen Consort), Kamilla fejét díszítette volna május 6-án. Az sem véletlen, hogy a korona körül egy pillanat alatt felborzolódtak a kedélyek, az azt díszítő gyémánton ugyanis súlyos átok ül, ami a nőknek szerencsét hoz, ha viszont egy férfi birtokába kerül, akkor különféle balszerencsét és sorscsapásokat idézhet elő.
A szóban forgó Koh-i-Noor gyémánt (amelynek neve fényhegyet jelent, névadója pedig egy perzsa sah volt) annak idején vitatott körülmények között került Viktória királynőhöz, és 1911 óta díszítette a királyi koronát. A britek váltig állítják, hogy legális körülmények között tettek szert a felbecsülhetetlen értékű, 105 karátos gyémántra, Indiában azonban nem feltétlenül vélekednek így erről. India kormányzója nemrég sokat sejtetően azt nyilatkozta, régi sebeket tépne fel, amennyiben a májusi koronázási ceremónián továbbra is a koronán látnák a számukra oly kedves ékkövet. A gyémánt ugyanis az ő országuk tulajdona, Nagy-Britannia pedig illetéktelenül bitorolja azt.
Bár a Koh-i-Noor gyémánt a mindenkori királynőt illeti meg, Kamilla nem fogja viselni a csodás ékszert, és nem csak az átok miatt. India ugyanis visszaköveteli az ékkövet Nagy-Britanniától, és vélhetően hatalmas diplomáciai feszültséget okozna, ha május 6-án a gyémánt, és az azzal díszített korona kerülne a világ érdeklődésének középpontjába a koronázási ceremónián.
Ez már teljesen biztos, hiszen a Buckingham-palota idén februárban jelentette be, hogy Kamillának nem adatik meg a lehetőség a gyémánt viselésére.