Azt mondják, a női megérzésre figyelni kell. A TV2 Mutasd a hangod! vetélkedőjére is igaz a megállapítás. A műsorban is kiderülhet az ember egyénisége, még akkor is, ha nem versenyzőként, hanem vendégként vesz részt benne, mint most Hódi Pamela.
A gondolatolvasás sokat segít a megértésben – persze nem szó szerint kell érteni, hogy látjuk a másik gondolatait. Egy jó párkapcsolat esetén, Hódi Pamela szerint, ennek bizonyos szinten működnie kell.
– Látom, érzem, tudom Bence gondolatait. Egyikünk elkezd egy mondatot, a másik legtöbbször be tudja fejezni.
Nem is veszünk össze semmin: ha valamiben nem is egyezik a véleményünk, azt megbeszéljük, esetleg alszunk rá egyet, hogy tisztább fejjel lássunk, egyeztetünk, és máris túllépünk rajta.
A nagyobbik lányommal ugyanez a helyzet: jó értelemben „belelátok”, mondhatni, bizonyos mértékig egyek vagyunk – kezdte mosolyogva a hot!-nak Pamela.
A szeretetteljes és kiegyensúlyozott párkapcsolatnak meg is van az eredménye, hiszen Bencével januárban fontos évfordulóhoz érkeznek.
– Akkor leszünk hatévesek, ez „rekordnak” számít mindkettőnk életében: a múltban egyaránt öt és fél évig tartott a leghosszabb kapcsolatunk. Nincsenek nagy titkok; például meg kell tanulni magunk elé helyezni a másikat. Úgy vélem, ez a tartós kapcsolat egyik legfontosabb része.
A TV2 új versengésében a zenei tehetség lefülelése mellett a szereplő egyéniségét kell feltárni. Pamela nem vallja magát jó emberismerőnek.
– Szerintem ez leginkább a naivitásomból fakad. Már sokat fejlődtem ezen a téren. Persze a jó szándékot nem vitatva igyekszem mindennek a hátterét is megvizsgálni, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések.
A női megérzésekkel már más a helyzet: Pamela abszolút megbízik ezekben, mert a bekövetkező történések rendre őt igazolják.
– Fontos számomra a belső hang; először az érzéseimre kell hagyatkoznom, utána jöhetnek az észérvek. Figyelek arra, hogy ne nyomjam el az érzéseimet. Szerintem aki elnyomja azokat, majd azok ellenében cselekszik, az önmagának tesz rosszat. Hiába akarnak pozitívak lenni vagy megfelelni másoknak, ez hosszú távon nem lesz megoldás. Az eszünk arra is jó, hogy elemezzük vele az érzéseinket, de nem hallgathatunk csak az objektív tényekre. A belső iránytűnk szinte csalhatatlan eszköznek bizonyul – fejtette ki Pamela, akit becsaptak már játékban és az élet más területein is. – Ezeket nem lehet kikerülni. Aki nem egy kalitkában éli az életét, az belefut ilyen helyzetekbe, akár a munkában, akár párkapcsolati téren. Ezért sem jó például, ha naivak vagyunk. A rossz dolgokat is fel kell dolgozni, és átfordítani úgy, hogy építő jellegűek legyenek, tanulni belőle. Azért sosem árt az óvatosság! Sok barátom van, nem szégyellek tanácsot kérni, bármikor át lehet beszélni a rázós eseteket.
A női megérzést hívta segítségül Pamela a Mutasd a hangod! zenei vetélkedőben is. Egy sugallat hatására tanácsolt valamit a versenyző párosnak.
– Azt tanácsoltam, amit éreztem. Aki megnézi az adást, láthatja majd, mit eredményezett az, hogy akkor, velem ellentétben, mást javasoltak a többiek.