Érdemes megfontolni ezt az elvet, hiszen gyakorlatilag bármely gyermekes családban alkalmazható.
Hogy mit szeretnek követői a legjobban a királyi családban? Hogy betartják a hagyományokat, és szabályaikat. Ez természetes nyilvános közegben, de a monarchia tagja saját maguk között is regulákat kell kövessenek. Wales hercegi párjának például különleges rendje van György és Lajos hercegre, valamit Sarolta hercegnőre nézve.
Hogy otthonuk a béke szigete legyen, tilos házon belül a kiabálás. Egy bennfentes elmondása alapján Katalin és Vilmos mindig gyengéden, csendesen közelíti meg a gyerekeit, így mutatva példát, hogy ne hangoskodjanak. De mi történik, ha valamelyik herceg, vagy épp a kis hercegnő elkiáltja magát? Ennek kezelésére érdekes módszert választottak a szülők.
A walesi pár ebben a kérdésben modern nézetet vall: nem a szobába küldi a csintalan rosszaságokat, hanem az úgynevezett „csevegőkanapéra”.
A rosszul viselkedő gyerekkel sosem mások előtt beszélgetnek el. Mindig elviszik őket a helyszínről, és a szüleik nyugodtan elmondják, elmagyarázzák nekik, hogy mik a határvonalak, és hogy miért nem kiabálhatnak rájuk.
– mesélte a forrás. György, Sarolta és Lajos tehát ha rossz fát tesznek a tűzre, tudják, hogy a „csevegőkanapéra” kerülnek.
Ezen felül Vilmos herceg és felesége igyekszik normális körülmények között felnevelni gyerekeiket, királyi család ide, vagy oda. Diana és III. Károly idősebbik fia például megkérte a személyzetet, hogy ha amennyiben épp nem egy értekezletre érkeznek hozzájuk, akkor ne formális öltözékben jöjjenek, hanem hétköznapiban. Vilmos erre egykor úgy hivatkozott, hogy ez az otthonuk, ahol a gyerekeik futkosnak. Nem akarja, hogy túl személyzetes hely legyen – írja a Mirror.