Felavatták a legendák falát a Magyar Zene Házában.
A nagysikerű Nekünk írták a dalt! című időszaki kiállítás legendái saját falat kaptak a Zene Háza multimédiás könyvtárában. A Magyar Poptörténet Legendái installáció három évtized populáris zenéjének előadóművészeit jeleníti meg a Zene Háza Multimédiás Könyvtárában. Az avató eseményen a közel 40 legendás előadó elsőként sajátkezű aláírásával látta el az installációt, majd a január 21-ig meghosszabbított időszaki kiállítást is megtekintették.
Pataky Attila, az Edda művek frontembere valósággal meghatódott: óriási megtiszteltetésnek érzi, hogy viszontlátja magát a legendák falán.
Ha körbenézek, azt kell mondjam, jó a csapat! Ilyenkor minden-minden bevillan. Ez egy óriási érzelmi hullám, ami végigszalad az emberen, aztán mindenki odamegy és megkeresi magát a képen, amiről újabb emlékek villannak be. Mikor Tátrai Tibivel meglátjuk egymást, megjelenik a 87-es nyári turnénk
— idézte fel a régi időket a Ripostnak a zenész.
— Mindenkiről vannak történeteim, ezek mind bevillannak ilyenkor. Szerencsénk volt, hogy ebben a műfajban kezdők lehettünk, hiszen azóta minden megváltozott. Ha én ma valamit közölni akarok egy háromperces darabban, akkor azt egészen biztos, hogy nem fogják már meghallgatni a húsz év alattiak — magyarázta Tátrai Tibor, aki úgy érzi, mintha hazatért volna.
Csepregi Éva úgy fogalmazott: ez a fal nagyon nagy lépés a magyar popzenének az örökkévalóság felé.
Azért örülök neki, mert én még emlékszem arra az időszakra, amikor még kérdés volt, hogy ez fontos-e
— emelte ki.
Az időszaki kiállítás a hatalmas érdeklődésre való tekintettel január végéig megtekinthető. A Magyar Zene Háza vezetőségének tervei között szerepel, hogy a kiállítást más városokba is elviszik, hogy még többeknek legyen lehetősége átélni ezt a romantikus időutazást.
Elképesztő adat: a tárlatot a nyitás óta közel 50 ezren látogatták meg, de ez a szám még várhatóan tovább nő a nyitvatartás következő két hónapjában.
A Nekünk írták a dalt! a magyar populáris zene első bő három évtizedén vezeti végig a látogatókat olyan kreatív, interaktív megoldásokkal, amelyek játékosan vonják be őket a felfedezésbe. A kiállítás nemcsak a politikával átitatott korszak kiemelkedő előadóira, zenekaraira, emblematikus slágereire és legfontosabb poptörténeti eseményeire fókuszál, hanem bemutatja az azokhoz kötődő rajongói szubkultúrákat, a populáris zene elterjedésében nélkülözhetetlen médiumokat, a zenészek mozgásterét alapjaiban behatároló, erős politikai cenzúrával felügyelt intézményrendszert, a klubok, turnék és hangszerek világát, valamint a populáris zenekultúra és a társművészetek koronként változó viszonyát.
Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója, a kiállítás társkurátora a dedikálás során elárulta: sokan jönnek családdal, nagyszülőkkel, ahol a nagymama mesél arról, amit átélt, az unokák pedig felismerik a dalokat, amelyeket ma is játszanak a rádiók. Batta András, a Magyar Zene Háza ügyvezető igazgatója pedig azt emelte ki a Ripostnak: a 800 négyzetméteres kiállítás a korszak lelkületét mutatja meg, ami nemcsak a nosztalgiára vágyókat érdekli, hanem a fiatalokat és a külföldieket is.