A rapper pár hónapja még komoly egyensúlyzavarral küzdött, ezért a nagy álmáról is le kellett mondania. G.w.M-nek hosszú ideig a sportot is mellőznie kellett, azonban nemrég visszatért az edzéshez, és a felesége, Edina azt is megmutatta, hogy szerelme bokszolni kezdett. De vajon jót tesz ez a fajta mozgás korábbi betegségének?
Tavaly novemberben robbant a hír, hogy G.w.M azaz Varga Márk kórházba került. Kulcsár Edina a saját reality-jükben mesélt arról, hogy férje hetekig depresszióban szenvedett, és a bal belső fülében az egyensúlyért felelős szerve is leállt. Ami miatt állandó szédülés, egyensúlyzavar, hányinger és levertség kínozza. Így sokáig színpadra sem léphetett, mára kisebb fellépéseket el tud vállalni, de nagy színpados koncerteket, amik 60-70 percesek lennének, azt már nem.
A napokban Edina a közösségi oldalán újságolta el, hogy férje komoly edzésbe kezdett, így neki is sokkal könnyebb lesz tartania az étrendet. Az edzés végéről egy videót is megosztott, ahol G.w.M éppen a bokszkesztyűt teszi le. Az egyik pillanatkép szokás szerint ki is került a Reddit egyik csoportjába, ahol elszabadultak a "jóindulatú" kommentek .
– Itt lenne az ideje, hogy összeszedje magát. Fiatal, nem szült, aztán mégis úgy néz ki, mint egy vemhes malac – írta az egyik hozzászóló, más pedig korábbi betegségére gondolt, hogy nem biztos, hogy jó tesz, ha ütésváltásokkal edzi magát a rapper. Többen reagáltak is a felvetésre, hogy csak akkor mutat tüneteket, ha koncerten kell lennie.
A Bors munkatársa megkeresett egy szakértőt, hogy megtudjuk, milyen hatással lehet a boksz egy olyan emberre, akinek leállt az egyensúlyérzékért felelős szerve. Dr. Bense Tamás elmondta, hogy természetesen első sorban egy átfogó vizsgálatra van szükség, de úgy gondolja, mindenképpen kerülni kell az olyan mozgásformát, amiben akár a fejnek traumát okozhatnak.
Bár bizonyos mértékben védve van az agy a rázkódástól. De az ilyen sportok a későbbiekben a traumákat segíthetik elő, de a napsugár, az intenzív fény is felszínre hozhatja a tüneteket. Ezért például a futballt, vagy a bokszot nem ajánlanám, még akkor sem, ha csak zsákos edzést folytat valaki. Mert ha valaki megüt egy viszonylagosan merev tárgyat, akkor a vibrációt nemcsak a célpont érzi meg, hanem az ütés indítója is. Sokkal inkább javasolnék egy intenzívebb sétát, vagy az úszást, de kizárólag fedett helyen. Emellett speciális tornákkal lehet a tüneteket kordában tartani, amiket a szakavatott gyógytornászok be tudnak tanítani a pácienseknek
– mondta Dr. Bense Tamás.