Spórolás

Kandász Andrea elárulta: ez az olcsó utazás titka - Videó

B. V.

Létrehozva: 2024.04.30.

Százezreket lehet spórolni az időben való tervezéssel és árfigyeléssel.

Kandász Andi és férje, Borszéki Ferenc a tavalyi, egy hónapos thaiföldi útjuk után idén újra visszatértek az ázsiai országa, most azonban  2,5 hónapra. Eleinte csak nyaralásnak és kirándulásnak indult az egész, végül azonban megtudták oldani, hogy home office-ban ott maradjanak még. Nemrég értek haza és a Mokkában arról beszéltek, hogyan is tudták anyagilag rendkívül jól, költséghatékonyan megosztani hosszú, s távoli útjukat. 

2024.04.16
Bonus trip filmpremier sajtóvetítés
Kandász Andrea
Kandász Andiék majdnem 3 hónapot töltöttek Ázsiában. Fotó: Szabolcs László

Az első lépés: egy évre előre eldönteni, hova szeretnénk menni, utána pedig rögtön nekiállni megtervezni az utat. Regisztrálni Facebook-csoportokba, szállás- és repjegyközvetítő oldalakra, majd az árakat aktívan figyelni és összehasonlítani. Andiék ezzel a megoldással ugyanis például 600 ezer forintot spóroltak csak a repülőjegyen.

Előre kell gondolkozni. Mi nagyjából egy évre előre tudjuk, hogy hova szeretnénk menni. Például a repjegy kiválasztásánál ez nagyon fontos dolog, mert elkezded már előre 8 hónapra figyelni a repülőgéptársaságok ajánlatait.

 - közölte Ferenc, mire Andi elmondta, a legolcsóbban az utazáshoz képest nagyon korán, vagy egy-két hónappal előtte lehet ezekre a jegyekre lecsapni.

Szállás: a legfontosabb szállásközvetítő oldalak árainak összehasonlítása, majd a szintén időben való foglalás.

Az utazás előtt jóval lefoglalok szállást, fél évvel korábban, amit nem kell azonnal kifizetni, sőt le is mondhatod ingyen az utolsó pillanatban.

 - ismerték el hozzátéve, hogy a nem lemondható szállásokat még olcsóbban meglehet szerzeni az utolsó héten.

És végül szinte a legfontosabb tényező a költséghatékonyság terén: mennyit költünk külföldön. Andi kiemelte, ehhez is nagyon jó tippeket olvasni a közösségi médiában található utazásos csoportokban, más tapasztalatait látva.

Például a közlekedés. Ha legtöbben motorral és biciklivel közlekednek, akkor nem autót bérlek, mert nyílván azért mennek motorral és biciklivel, mert azzal könnyebb közlekedni.

 - jelentette ki a műsorvezető.

2,5 hónap hosszú idő, így felmerül a kérdés, hogyan tartották a hazaikkal a kapcsolatot. A válaszuk erre az volt, hogy amint megérkeznek, mindig egyből kinti telefonkártyát vesznek, hisz sokkal jobban járnak vele, és az internetelérés már ott is ugyanolyan jó szinte, mint itthon.

És végül, de nem utolsó sorban, amin sokat spóroltak, az az étkezés. Nem éttermekben ettek, hanem street food helyeken. Kiemelték, nem kell tőlük félni, ugyanis Thailföldön hatalmas a tisztaság, mindenki egész nap csak sepreget az utcákon. 

 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek