Az üzletasszony hadat üzent az amerikai álomnak. Polgár Tünde videóban rántotta le a leplet!
A floridában élő Polgár Tünde gyakran oszt meg emberközeli tartalmakat a saját felületein, sőt olyan témákat karol fel, amelyek igenis fontosak a mindennapi életben.
Az egészséges életmódot is több szempontból körbejárta már, most pedig olyan videót készített, amit nem szoktak a tengerentúlon élő hírességek.
Követőit arra invitálja, hogy tartsanak vele egy nagybevásárlásra, ahol háromféle boltba is ellátogat: egy középkategóriás, egy drágább és egy diszkontáruházba is. Ahhoz képest, hogy Tündének nem igazán kell figyelnie az árakra (ráadásul a nézői valószínűleg nem Ferrarival mennek vásárolni, mint ő), nagyon tudatosan válogatja meg, mit és hol vesz, és kiemelten foglalkozik az egészséges élelmiszerek – vagyis azok alacsony mennyiségének – problémájával.
Hamar eljutunk odáig, mit is tart az influenszer az egyik legnagyobb problémának, ezt meglepően tudományos alapossággal fejti ki egy szárazárukat kínáló polc előtt:
Ahogy itt állunk, tudom, hogy másnak az jut eszébe, hogy „nyami”, vagy, hogy „gyorsétel”, nekem viszont a kukoricaszirup. Mindenben, amit itt láttok, még ebben az évekig eltartható hot-dog kifliben is van kukoricaszirup. Tudni kell, hogy Amerika a világ legnagyobb kukoricatermelője, és a 70-es évekig olajként használták főként a kukoricát. Majd jött a szójabab, és ki kellett találni, hogy mit kezdjünk vele. Szóval azóta a kukoricasziruppal ízesítenek mindent. És nem is értem, hogy lehet, hogy 30%-ot ugrott az elhízás Amerikában.
Az Egyesült Államok nem csak a világ legnagyobb kukoricatermelője, de elképzelhetetlenül nagy mennyiséget termel. Az USA-ban 2023-ban 389 694 millió tonna kukorica került forgalomba, ez a Föld kukoricatermelésének közel egyharmada. Viszonyításképpen: Magyarországon tavaly 6,3 millió tonna kukoricát takarítottak be a gazdák.
Ám a cukor csak egy dolog, nem sokkal később az alapanyagokról áttér az ottani életforma jelentette problémára.
Az amerikai háziasszonyok jelentős része nem szeret főzni. Ezért inkább a készételt preferálja, vagy a mirelitet. Szerintem Amerika legnagyobb baja ez a sok készétel. (…) Számomra az a hihetetlen, hogy itt van mac’n’cheese, tehát sajtos tészta – lefagyasztva. Értem, hogy nagyon gyorsan kész van, de hát szemét, amit eszünk.
Ezután gyorsan bocsánatot kér minden fagyasztott termék gyártótól, hiszen például a mirelit alapanyagokkal nincsen problémája. Annál inkább a termékek cukortartalmával, a hatalmas kiszerelésekkel, és a színes, figyelemfelkeltő csomagolásokkal, amelyek azonnal felkeltik a gyerekek érdeklődését.
Az üzletasszony az egyik boltban életében először látott lehetőséget a „tenyérrel fizetésre” (a videóban 32:30-nál), de egy picit téved, amikor beültetett mikrocsipet sejt a technika mögött. Az Amazon által szolgáltatott megoldás nem így működik, hanem a vásárló vénáinak mintáját olvassa be – amit persze előzőleg regisztrálni kell a felhasználói profilhoz. Ezután valóban egyetlen legyintéssel fizethetünk, legalábbis a Whole Foods élelmiszerlánc 200 kiválasztott boltjában, az USA 20 államában.
Tünde két konklúziót von le a videó során, az egyik az ottani népességre vonatkozik, a másik pedig egy jó tanács a követőinek, és mindenkinek, aki szereti.
Ez egy drága bolt volt, úgyhogy mindjárt elmegyünk egy diszkontba is, de én hiszem azt, hogy inkább kevesebbet együnk és az minőségi legyen, mint, hogy sok szemetet együnk. Igen, tudom, hogy ez sokaknak anyagilag megterhelő, de ha egy picit is oda tudtok figyelni, itt van a tavasz, lehet ültetni, lehet termelni, akkor már sokkal beljebb vagyunk
– mondja, és igaza van, a paradicsompalánták már szárba szökkentek itthon, kezdenek dübörögni a konyhakerti növények, egy kis odafigyeléssel lehetünk egészségesek.
Ami viszont az USA polgárait illeti, nekik az üzletasszony szerint radikális váltás kell a szemléletmódjukban, különben nem lesz ennek jó vége:
Azért sajnálom az amerikaiakat, mert bármennyire is megengedhetnék, hogy jól étkezzenek, (…) nem tudnak megálljt parancsolni. Szerintetek mi lehet az oka, hogy ennyire rá vannak cuppanva a készételekre, a fagyasztott ételekre? Mert szerintem ez lehet, hogy lustaság, de öngyilkosság is valahol.