Az ország legismertebb fitneszedzője közösségi oldalán adott választ a hozzászólók kérdéseire, többek között arra is, hogy volt-e nehezebb időszaka a gyerekeinek. Rubint Réka a Borsnak adott interjújában kifejtette, hogy gyerekei nagyon különbözőek, hárman háromféle személyiségek.
Rubint Réka sokszor hangoztatja, hogy a legjobb nevelési módszer a példamutatás, hiszen távirányítóval és chipsszel a kezünkben a kanapéról nem lehet elküldeni a gyereket sportolni. Véleménye szerint azonban nem csak a szülők adnak jó példát a gyerekeknek, hanem a testvérek is.
Réka elmesélte, náluk mindhárom gyereknél másképp mutatkoztak meg a lázadás jelei.
Norbika kiskorában égetnivaló volt, mindent csinált, amit nem lehetett. Olyan volt, amilyennek egy igazi fiú gyereknek kellett lennie. Nem volt rossz, de nagyon eleven volt.
Azok a tapasztaltabb anyukák, akiknek már nagyobb, de hasonló temperamentumú fiaik voltak, mindig megnyugtattak, hogy ne aggódjak, ki fogja ezt nőni és mennyire jó, hogy kicsiként ki tudja tombolni magát. Norbinál ez tizenkét évesen jött el, amikor életmódváltásba kezdett és lefogyott. Elkezdett keményen sportolni, onnantól kezdve a gyerekkori csintalankodás teljesen abbamaradt - kezdi Réka, aki hozzáteszi, Larával egészen más volt a helyzet.
„Amikor Norbika abbahagyta, Lara elkezdte, forró váltás volt. Azt hiszem, egy tinivel sokkal nehezebb abban az értelemben, hogy egy gyerekre sokkal inkább lehet hatni szülőként, mint egy kamaszra. Utóbbit ugyanis úgy kell megpróbálni fegyelmezni, vagy jobb belátásra bírni, hogy közben figyelembe kell venni, hogy épp akkor bontakozik ki az egyénisége. Bármit mondasz neki, az ellenkezőjét fogja tenni. Ha azt mondtam, vegyél kabátot, mert megfázol, nem vett kabátot és megfázott, ez teljesen klasszikus forgatókönyv. Lara lázadt, de nem voltak nagyobb kilengései.
Őszintén szólva ezt nagyon nehezen éltem meg, mert visszagondolva én jó kamasz voltam. Nekem meg kellett ezt tanulnom, fel kellett nőnöm a feladathoz, hiszen az elsőszülött gyerekemről van szó, a kislányomról, akit úgy hordoztam a tenyeremen, mint egy hímes tojást. Ilyenkor érdemes olyan emberekkel beszélgetni, akik már keresztülmentek ezen.
Engem is sokan megnyugtattak, hogy ezen a szakaszon csak át kell lendülni és utána a gyerek visszatalál hozzád. Lara is így tett, ő az egyik legnagyobb bizalmasom és legjobb barátnőm, nagyon jó a kapcsolatunk. Hagyni kell a gyerekeknek, hogy kitombolják magukat.”
Réka szerint mindenkinél más miatt indul el a lázadó korszak: van, akinél életkori sajátosság, van, akinél trauma, esetleg szerelmi bánat, de lehet akár iskolai konfliktus is. A gyerekek is folyamatosan ki vannak téve külső hatásoknak és stressznek, ami hatással van a lelkivilágukra. A legtöbb, amit tehetünk, hogy ott vagyunk mellettük.
A csinos édesanya úgy véli, ha egy gyerek beszélgetni szeretne, akkor félre kell tenni mindent és figyelni kell rá.
Csak hallgasd és legyél ott. Véleményt pedig csak akkor mondj, ha kérdezi. Mert az is lehet, hogy legközelebb egy fél év múlva találja ki, hogy mesélni akar. Szükségük van rád ugyanúgy, mint amikor kicsiként gyógyító puszit kell adni egy kis esés után.
Réka hisz benne, hogy a gyerekek nem véletlenül születnek abba a családba, amelyikbe, mert ott van dolguk. – Tanítjuk egymást, mi őket és ők minket. Ami egy gyerekben egy kicsit esetleg idegesít, az tulajdonképpen egy tükör, ami a te hiányosságaidat mutatja. Példát kell mutatni, de azért egyik gyerek példája is neveli a másikat. Zalánról például el sem tudom képzelni, hogy lázadni fog, bízom benne, hogy nem felnőtt korában jön majd ki rajta. Neki Norbika a példaképe, de nyilván az ő lázadását nem láthatta, mert akkor született. Laráét viszont végigkísérte, szokta is mondani, hogy ő nem lesz olyan. Zalán egyébként nagyon önálló, kitűnő tanuló nyolc éve, hazajön, tanul, intézi a magánóráit, edzésekre jár.”- büszkélkedett Réka, aki minden szülőt arra biztat, hogy tartson ki, a nehezebb időszakokat csak túl kell élni, a legfontosabb, hogy meg kell érteni a gyereket és következetesnek kell lenni.