Nádai Anikó párja tegnap jelentette be, hogy hamarosan egy 10 órás nyitott szívműtét és szívbillentyűcsere vár rá. Hajmásy Péter műtétjével kapcsolatban most egy szakorvos is megszólalt, kiderült milyen következmények lehetnek.
Nádai Anikó vőlegénye Hajmásy Péter a Ki vagy te valójában? podcastben jelentette be először, hogy hamarosan egy igen kockázatos és hosszú műtét vár rá. A sztárapukán egy nagyjából 10 órás nyitott szívműtétet és szívbillentyűcserét fognak végrehajtani. Az esettel kapcsolatban. Dr. Kerkovits Gábor kardiológus szakorvos is megszólalt, aki elmondta, hogy milyen nehézségek várhatnak Hagymára a műtét után.
Hajmásy Péter családja nagyon aggódik az édesapáért, ugyanis a napokban kiderült, hogy egy igen komoly szívműtéten kell átesnie, ami alatt a szívét is megállítják egy időre. Nádai Anikó kedvese azt is elárulta, hogy még nem dőlt el, hogy a két billentyűtípus közül melyiket ültetik majd be neki. Ezzel kapcsolatban Dr. Kerkovits Gábor is elmondta a véleményét.
Életkortól és életmódtól is függővé szokták tenni, hogy melyik típusú billentyű beültetését javasolják. Két fő csoportja van ezeknek, az első az úgynevezett mechanikus billentyű, ami a klasszikus műbillentyű. Egy speciális anyagból készülnek, így ezeknek a billentyűknek az élettartama hosszabb. A hátránya viszont az, hogy versenysportot ezzel már nem igazán lehet végezni, illetve véralvadásgátlót is kell szedni, mert anélkül trombózist is okozhat
– kezdte a szakértő.
– A másik típus a biológiai billentyű, ami állati eredetű, általában sertés hártyából készül. Ennek az előnye, hogy sokkal jobban hasonlít az emberire, így az ellenállása a vérárammal szemben kisebb, mint a mechanikusé. Ezzel versenyszerűen sportolni is lehet, mert majdnem élettani a hasonlóság. Emellett véralvadásgátlóra is csak 3 hónapig van szükség a műtét után. A hátránya viszont az, hogy az élettartama nem hosszú, körülbelül 10 év átlagosan. Azután viszont tönkremegy és újabb műtétre van szükség – tette hozzá.
A kardiológus azt is elárulta, hogy Hajmásy Péter kora miatt ő melyik billentyűtípust választaná, hiszen 36 évesen korántsem mindegy, hogy van-e szükség több műtétre a jövőben:
Időskorban inkább hajlunk a biológiai billentyű beültetésére, ugyanis ha az adott személy mondjuk 75 éves, akkor a várható élettartam nem éri el a 10 évet, így nincs szükség újabb műtétre. Viszont fiatalok esetében, azért, hogy ne legyen szükség újabb beavatkozásra, inkább a mechanikus billentyűt szoktuk javasolni.