Állatvédelem

Molnár Anikó: „Tragédia felé tartunk! Ébrednie kell az emberiségnek”

K. G.

Létrehozva: 2025.04.24.

Felháborítják az állatkísérletek és lényegesen szigorúbban szabályozná azokat. Molnár Anikó kiakadt, hogy miként bánunk az állatokkal és pesszimista a Föld jövőjét illetően.

Molnár Anikó a Kísérleti állatok világnapja alkalmából osztotta meg határozott véleményét a Borssal az állatkísérletekről és a fogyasztói kultúráról. Kitértünk a Föld napja kapcsán arra is, merre tart a világ és mik a kilátások szerinte. 

Molnár Anikó
Molnár Anikó drasztikusan számolna le az állatkísérletekkel (Fotó: Polyák Attila / Mediaworks archív)

Molnár Anikó: „Kísérletezzen magán a dohánygyáros

Molnár Anikó fiatalon csöppent a média világába és sokoldalúságát már többször bizonyította. A hírnevét használva rendszeresen kiáll az állatvédelem mellett és nem is volt kérdés, hogy a Kísérleti állatok világnapján vele beszélgetünk a téma kapcsán.

Velős véleményem van: kísérletezzenek saját magukon. Az állatok nem azért vannak, hogy kizsigereljék őket. Magatehetetlenek, mert lefogják, leszedálják őket és ezt kihasználják, csúnyán felhasználják őket. Szerintem ez óriási bűncselekmény. Magyarországon is van ilyen törvény, hogy szándékosan elkövetett állatkínzásért börtönbüntetés jár, akkor kérdezem én, miért nem büntetik az állatkísérleteket? Hova tartozik ez, ha nem a kínzásba?

– kezdte Molnár Anikó, akit felháborít, hogy a mai napig még csak szándék sincs arra, hogy a laboratóriumi környezetben zajló állatkísérleteket komolyabban szabályozzák. 

Láttam fotót arról, hogy kutyákat dohánykísérlet kapcsán használnak. Dohányfüstöt szívatnak velük és amikor ezzel találkoztam, teljesen lejöttem az életről. Ketrecekben egymás mellett a kutyák, egy oxigénmaszk rá van erősítve, és szívják a füstöt. Ha az emberek dohányozni akarnak, akkor kísérletezzen magán a dohánygyáros. Ne ártatlan lényegen, hanem a saját családján. Érthetetlen. Egy állat nem akar dohányozni.” 

A Kísérleti állatok világnapját 46 éve tartják, hogy felhívják a figyelmet a laboratóriumi állatkísérletekkel kapcsolatos aggályokra. Az állatvédők hangot adnak elégedetlenségüknek és értetlenségüknek, a tudósok ugyanakkor racionális érvekkel igazolják a rendszer szükségességét. 

A kísérlet legális állatkínzás. Szerintem nem létezik olyan kísérlet, ami indokolja állatok bevonását. Nem tudom, hogy mennyi hasonlóság van genetikai értelemben egy patkány és ember reakciója között. Persze nem vagyok genetikus, sem orvos

- jegyezte meg az idei A Nagy Duett egykori versenyzője. Egyre több olyan kozmetikummal találkozhatunk, amin jelzik, hogy állatkísérletmentes vagy vegán termék, vagyis nem tartalmaz állati összetevőt. De mindez Anikó szerint nem sokat számít.

Elhanyagolható százalékban számít, hogy valami vegán és hogy mik vannak feltüntetve a termékeken. Fogyasztói kultúra van, marketinget és díszcsomagolást kap a termék, az emberek pedig megveszik. Nekünk embereknek igazán nincs beleszólásunk a folyamatokba, hogy mi történik az állatokkal”. 

Anikó is gyakran fogyaszt húst, de képtelen lenne állatot ölni (Fotó: TV2)

Tragédia felé tartunk

Április 22-én volt a Föld napja, melynek középpontjában a környezetvédelem áll. Anikó nem lát okot az optimizmusra, szerinte a jelenleginél nagyobb tudatosságra lenne szükség. 

Tragédia felé tartunk. Rossz állapotban van a Föld. Ébrednie kellene az emberiségnek!

„Elnépesedés, elmaradott, mélyszegénységben lévő országokban prevencióra lenne szükség. Edukálni az embereket, felzárkóztatni. De azt nem értem, hogy a fejlődő országokban miért nem gondolkodnak azon, hogy hány gyereket szülnek, ha az éhenhalás vár rájuk. Egy anya végignézi Afrikában, hogy a gyerek éhen hal” – zárta gondolatait Anikó, aki úgy érzi, hogy a világ rossz úton halad és sok problémával kellene szembenéznünk, lehetőleg minél előbb.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek