A fél ország aggódott az egykori Nagy Ő-ért, aki tavaly ősszel kezdett értelmezhetetlen ámokfutásba. Noszály Sándor állapota azóta szerencsére stabilnak tűnik.
Bizakodásra okot adó szelfivel indította a szerdát Noszály Sándor, aki tavaly egy elképesztően nehéz időszakon ment keresztül. Most mégis úgy tűnik, egyre magabiztosabban mosolyog a kamerába, és a tenisztudása sem kopott meg az évek során.
A Bors az elmúlt időszakban nyomon követte az egykori Nagy Ő kálváriáját, többször is beszámoltunk arról, mennyire zavaros Noszály Sándor állapota. Mint ismert, az egykor profi teniszező még tavaly ősszel kezdett el roppant aggasztóan viselkedni, az RTL verekedős műsorában például teljesen összefüggéstelenül beszélt a kamerák előtt. Pár nappal később már az Egyesült Államokból adott magáról hírt, ám videóbejegyzései egyre riasztóbbá váltak: úgy tűnt, Sándor kezdi elveszíteni a kapcsolatot a valósággal. Végül a tengerentúlon le is tartóztatták, majd a testvére hazahozatta, így került Budapesten az egyik neves pszichiátriára.
Noszály Sándor testvére, Andrea hivatalos közleményt adott ki, már amikor öccse jó kezekben volt. Ebből kiderült, Noszály Sándor betegsége nem más, mint a bipoláris zavar, kezelését szakorvosok irányításával azonnal, már tavaly ősszel megkezdték. Azt is elmondta, hogy Sanyi egy kifejezetten kritikus időszakát élte át azokban a napokban, ez váltotta ki a rohamszerű ámokfutást. Egy hónap után végül a korábbi teniszcsillag elhagyhatta a pszichiátriát, sikerült újra beállítani a gyógyszereit, családja körében folytatta a gyógyulást, ami azóta is tart.
Az egykori Nagy Ő év elején csatlakozott a BTC Tenisz Akadémia szakmai stábjához, ahol azóta is aktívan dolgozik és üti a labdát. Szerdán már korán reggel ott volt a munkahelyén, és hosszú idő után először egy szelfivel is meglepte mindazokat, akik drukkoltak neki.
Nem sokkal később egy videóval is előrukkolt az Instagramon, amin éppen teniszezik. A felvétel szerint kifejezetten jó erőben van!
Mi is az a bipoláris személyiségzavar, vagyis a mániás depresszió?
A bipoláris zavar (angolul: bipolar disorder, BD), más néven mániás depresszió (angolul: manic depression, MD) pszichiátriai kórkép, utalva a mánia (vagy hipománia, esetleg kevert fázis) és a klinikai depresszió (depressziós vagy egykedvű/levert hangulat) váltakozásaira, egy hosszabb időtartamon keresztül. A bipoláris zavarban nem szenvedő emberek által időnként tapasztalható feldobott jókedvvel és levert hangulattal szemben egy bipoláris zavarban szenvedő beteg rendkívül szélsőséges hangulatingadozásokon megy keresztül, melyek akár hónapokig is eltarthatnak. A legtöbb páciens már tizenéves kora vége felé mutatja a betegség egyes tüneteit. Ezeket a panaszokat gyakran pubertáskori zavaroknak tudják be. Nem ritka, hogy a helyes diagnózis felállítására akár 8 évet is várni kell, ami általában 25–40 éves kor között történik meg. A bipoláris zavar a teljes népesség körülbelül 1 százalékát érinti, így Magyarországon, akár százezren is szenvedhetnek e betegségben. A betegek megfelelően beállított gyógyszeres kezelés mellett teljes értékű életet élhetnek.