<p>Előbb magas vérnyomásról, majd vesebetegségről szóltak a hírek. Kiderült, még nagyobb a baj, Gálvölgyi Jánosnak mindkét veséje egyszerre állt le.</p>
Forrás: Végh István
Enyhe rosszullét a magas vérnyomás, szédelgés a kánikula miatt – sokáig csak találgatni lehetett, valójában miért került kórházba Gálvölgyi János. A Bors azonban úgy értesült, sokkal súlyosabb a baj ezeknél, sőt még annál is, amennyit a család közölt a színész állapotáról és mint amiről a Best magazinban olvashattunk. Gálvölgyinek ugyanis a múlt héten mindkét veséje leállt, életveszélyes állapotban volt. Ha felesége, Judit nem veszi észre időben az intő jeleket, a művész akár meg is halhatott volna!
– Veseleállás eleve betegségben érintett szervek esetén következhet be, tartós vízhiányos állapot miatt, de akár gyógyszerek mellékhatásaként is. Mivel tudunk a magas vérnyomás betegségéről, arra is következtethetünk, hogy már ez is a vesebetegség tünete lehetett – magyarázta egy belgyógyász szakorvos. – A veseelégtelenség a kiválasztás zavara is, hiszen a vesék a méreganyagok kiválasztásában is szerepet játszanak, ha ezek nem tudnak vizelettel távozni a szervezetből, felhalmozódnak és toxikus tüneteket is produkálhatnak – folytatta az orvos, aki egyértelműen kijelentette, a vese-, mint más szervi elégtelenség ma a kórházi protokoll szerint intenzív osztályos ellátást igényel.
– A betegnek ilyenkor vizelethajtókat, infúziókat adnak, ha ekkor sem indul be a vese, dialízisre van szükség, már csak azért is, hogy a felhalmozódott méreganyagokat mielőbb eltávolítsák a szervezetből – magyarázta a doktor, aki szerint nem valószínű az, hogy Gálvölgyi vesetranszplantált unokája, Simon a nagypapája veseproblémáját örökölte.