Hivatalosan leleplezte a japán gyártó a Nintendo Switch 2-t, ami forradalmasítja a kézben tartós videójátékos konzolokat.
Nem lehet úgy megtenni néhány megállónyi távolságot a metrón, buszon vagy villamoson, hogy ne akadjon meg a tekintet valakin, aki a mobiltelefonján játszik. Vannak azonban olyan “gamerek”, akiknek már nem elég csak az a kis kijelző a szórakozáshoz, azonban nem akarnak lemondani arról, hogy a kezeik között tartsák az eszközt. Számukra jelenthet alternatív választást a Nintendo Switch 2, ami a vámháborúk miatt lehet drágább lesz az előzetesen kitűzött összeghez képest, de hamarosan megérkezik a polcokra.
A Switch jelenlegi generációjának legnagyobb előnye, hogy minőségi videójátékokkal látta el a piacot, amelyek többsége könnyen befogadható, családbarát körítést kapott. Mario, Peach, Yoshi, Donkey Kong és a többi jól ismert karakter különböző műfajokban hódította meg a szíveket, legyen szó az autóversenyzésről, az ugrálós platformerekről és a klasszikusabb akció-kalandjátékokról. Bár alapértelmezett módban a kézben kell tartani a kijelzőt és az irányításért felelős “joy”-okat”, néhány mozdulattal máris a televízió képernyőjére varázsolható át a kép, így az egész család letelepedhet a kanapéra, hogy együtt élvezzék az eseményeket.
A Switch 2 még nagyobb és részletesebb kijelzővel, valós idejű csevegést elősegítő funkciókkal, erősebb hardverrel és kényelmesebb, praktikusabb megoldásokkal csábítja a jelenlegi és jövőbeli nintendósokat. Bár kihagyhatatlan vételnek tűnik az új generációs eszköz, az árnyoldalt is figyelembe kell venni a vásárlásnál. Alapból korlátozottak az elérhető tartalmak, vannak olyan népszerű címek, amelyek sosem, vagy csak jelentős késéssel jelennek meg a platformon. A saját fejlesztésű, egyébként pazar alkotások meg olyan árcédulát kapnak, ami sokaknál kiverheti a biztosítékot. Lassan bele kell törődni abba, hogy 20 000 forint alatt csak kisebb stúdiók termékeit lehet megkaparintatni a megjelenés napján, az általános üzletpolitikai trendek abba az irányba tartanak, hogy 25 000, sőt 30 000 forint lesz a legnagyobb fejlesztők új játékainak indulóára. A Nintendo eddig is élen járt abban, hogy az akciókat hírből sem ismerik, így egy nagyobb játékgyűjteményért egy használt gépjármű árát kell ott hagyni a virtuális kasszáknál.
Akinek a videójátékok világában a mobilitás az elsődleges tényező a prioritások listáján, annak a Steam Deck és a PlayStation Portal mellett érdemes fontolóra venni a japánok legújabb remekművét, a Switch 2-t. A mobilokat minden tekintetben felülmúlja a “game-elés” területén, cserébe magas áraival, valamint korlátozottan elérhető tartalmaival azoknak lehet csak ideális, akik képesek kompromisszumokat kötni.