PR Cikkek

Monk is megirigyelné ezt a rendet!

Bors

Létrehozva: 2017.04.11.

Monk is megirigyelné ezt a rendet!

A ruhásszekrényt vagy gardróbot minden nap használjunk, mégis sok családban olyan, mint egy katasztrófa sújtotta terület – talán mert olyan nehéz benne rendet tartani... Tippjeinkkel könnyebben sikerülhet, méghozzá hosszú távon.

1. Testre szabva
A legtöbb embernek eszébe sem jut, hogy átrendezze a ruhásszekrényében vagy a gardróbban a polcokat. Pedig ezt még akkor is érdemes megfontolni, ha annak idején, a megvásárlásakor vagy a kialakításakor átgondoltan rendeztük be hiszen az igényeink és a ruhatárunk is sokat változhat néhány év alatt. Ha legalább 30 cm-t tudunk hagyni az egyes polcok között, van rá lehetőségünk, hogy plusz polcokat iktassunk be, így könnyebben elrendezhetjük, csoportosíthatjuk a ruháinkat. Szabjuk a saját igényeinkre a tárolóhelyet: ha sok csizmánk, hagyjunk legalul kellően magas helyet az elhelyezésükhöz, míg ha összehajtva tárolt vékony ruhadarabokban bővelkedünk, iktassunk be plusz polcokat, hogy a ruhák súlyától ne nyomódjanak össze az alul lévő darabok!

2. Talpalatnyi hely
Mindenki tudja, hogy a gardrób soha nem lehet elég nagy... Ezért ki kell használni minden négyzetcentiméternyi rendelkezésre álló helyet – még akkor is, ha ehhez a függőleges felületeket is birtokba kell vennünk! Gondoljuk át, milyen trükkökkkel tudunk elhelyezni bizonyos holmikat a falon vagy a szekrényajtó belső felén! Az akasztók például praktikus megoldást jelentenek a nyakláncok tárolására, az apróságok rendszerezésére pedig bevethetünk falra vagy szekrényajtóra függeszthető zsebes tartót.

Lakás és Kert

Lakás és Kert magazin - keresse a keddi Borsban!

Olvasson kényelmesen, fizessen elő a Borsra: http://www.borsonline.hu/elofizetes

3. Okos kiegészítők
A kiegészítők nemcsak az öltözködésben kulcsfontosságúak, hanem a gardróbban is. Használjuk ki az olyan okos termékek előnyeit, mint például a több soros akasztók vagy a kendők és övek felakasztására szánt speciális fogasok! A polcokon egymásra rakott ruhák biztosan megállnak, ha a polclapra csúsztatható fém elválasztót helyezünk az oszlopok közé, a fiókokban pedig nem uralkodik el a káosz, ha variálható elválasztókkal osztjuk fel bennük a helyet. Ha megtehetjük, például új gardróbszekrényt tervezünk, érdemes beruházni olyan hasznos vasalatokra, mint például a kihúzható nadrágtartó, ezek gyakran utólag, már meglévő szekrénybe is beszerelhetők.

4. Gyakoriság szerint
A különböző holmik elhelyezésekor legyen a legfőbb szempont az, milyen gyakran használjuk őket! A leggyakrabban elővett dolgokat tartsuk szemmagasságban, a ritkábban használtakat lejjebb, míg legfelülre a ritkán használtak kerüljenek. A tartalék takarókat, vendégágyneműket például nyugodtan elsüllyeszthetjük a legfelső polcra – hacsak nem rendezünk hetente pizsamapartit –, és ha évente kétszer megyünk ünnepélyes eseményre, az alkalmi táskáinkkal is nyugodtan tehetjük ugyanezt.

A különböző tevékenységekhez, amelyekhez rendre azonos jellegű ruhadarabokat használunk, alakítsunk ki külön kis tereket, így például tároljuk egy helyen az edzőcuccokat, hogy könnyen összeválogathassuk, amire szükségünk van! 

5. Új szerepben
Gondolkodjunk kreatívan! Gyakran az élet vagy a lakás teljesen más területén használt tárgyakból lesz a legjobb tároló a gardróbban a kisebb holmik, mint a bizsuk tárolására. Az átlátszó műanyag irattartó papucsok például remekül megfelelnek a borítéktáskák rendszerezésére, a konyhai papírtörlő tárolására használt kis fém állványon pedig kényelmesen elférnek a merevebb karkötők.

6. Színkavalkád
Érdemes a ruhaneműket először típus (ingek, pólók, nadrágok, stb.), majd ezen belül színek szerint elrendezni. Így nem kell keresgélni, ha elhatározzuk, hogy például fehér inget szeretnénk felvenni, vagy szükségünk van valami visszafogott sötét felsőre az esti hangversenyre. 

7. Más formában
Egyes darabokat praktikusabb a megszokottól eltérő formában tárolni. A takarókat és törülközőket például ahelyett, hogy összehajtanánk, tekerjük össze, így kevésbé gyűrődnek és könnyebben elő is szedhetők. A kisgyerekek pólóit, hosszú ujjú felsőit is célszerűbb nem egymásra fektetve, hanem összehajtva és „élükre” állítva felsorakoztatni a fiókban, így rögtön áttekinthető az egész készlet, és a ruhadarabok is kevésbé gyűrik össze egymást. A táskákat pedig, ahelyett, hogy beszórnánk őket a szekrény aljába, tároljuk a fülüknél fogva, felakasztva.

8. LKTipp
A cipők sokkal kisebb helyet foglalnak el a polcon, ha a párok jobb és a bal felét nem egyszerűen egymás mellé helyezzük, hanem az egyiket megfordítjuk, azaz „orrtól és saroktól” egymásnak fordítjuk őket.

9. Szortírozás
A rendszeres szortírozás az alapja a hosszú távú rendnek (és nemcsak a gardróbban)! Évente legalább kétszer, a téli-nyári ruhatár cseréjekor tartsunk alapos válogatást, és szabaduljunk meg a nem hordott ruháinktól! Ide tartoznak a soha nem viselt, az ajándékba kapott, de az ízlésünkhöz nem igazán passzoló, és a „majd-egyszer-belefogyok” típusú darabok. Legyünk szigorúak: amit az elmúlt egy évben nem vettünk fel, azt valószínűleg ezután sem fogjuk, úgyhogy ajándékozzuk el egy barátnőnknek vagy egy jótékonysági szervezetnek! Nem is hinnénk, milyen jó érzés a szellősebb, átláthatóbb gardrób látványa, ráadásul paradox módon a kevesebb holmit többnek fogjuk érezni, mert mindent megtalálunk köztük, és nem felejtjük el, mink van...

10. LKTipp
A gardrób tartalmának 25%-ától megszabadulhatunk pusztán egyetlen kérdés megválaszolásával: „Ha most vásárolnék, akkor is megvenném ezt a darabot?”

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek