PR Cikkek

Amit lakásfelújítás előtt tudni érdemes (x)

Bors

Létrehozva: 2019.06.27.

A lakásfelújítás próbára teszi a türelmünket, de ha gondosan megtervezzük a folyamatokat, a felfordulással járó idő jelentősen lerövidülhet. Gondos tervezésre van szükség, aminek köszönhetően időt és pénzt spórolhatunk.

Amit lakásfelújítás előtt tudni érdemes (x)

Legyen pénzügyi tervünk!

Nagyon fontos, hogy relatív pontos árkalkulációt végezzünk, figyelembe véve az anyagköltséget és a munkadíjakat is. Tartsuk szem előtt, hogy az anyagköltségbe beleszámítsuk a különböző kellékanyagokat is; kötőanyagokat, ragasztókat, áthidalóelemeket…

Bármilyen felújítási munkálatról legyen szó, több helyről is kérjünk ajánlatot. Nem kell feltétlenül a legolcsóbbat választanunk, hiszen egy megbízható ismerős ajánlása néha felülírhatja az árakat, de mindenképpen legyünk tisztában a piaci viszonyokkal, tudjuk, hogy egy bizonyos munkálat díja hogyan alakul a városban.

Vegyük számba, hogy a felújítási munkálatokat saját forrásból vagy kölcsönből fedeznénk. Amennyiben hitelt szeretnénk felvenni e célra, a lakáshitelek és a személyi kölcsönök között nézelődhetünk. Kisebb összegű igénylés esetén a személyi kölcsönök felé billen a mérleg nyelve, hiszen nem szívesen adnánk fedezetbe a lakásunkat, ráadásul ezek a konstrukciók szinte minden esetben szabad felhasználást tesznek lehetővé.

Népszerű a Minikölcsön ajánlata, amely 300 ezer forintig terjedő kölcsönfelvételt tesz lehetővé háromhavi futamidő mellett. A kedvező feltételek miatt előnyös választást jelenthet számos felújítási munkálat finanszírozása során. A konstrukció kiválóan alkalmas folyamatos korszerűsítésre, az alacsony 9,9 %-os THM-nek köszönhetően racionális döntést jelent.

Mérjünk le mindent pontosan!

A lakásfelújítás során a legfőbb segítőnk a mérőszalag lesz. Ha mindent lemérünk, akkor pontosan meghatározhatjuk az anyagköltségeket, ráadásul a munkadíjakkal is számolhatunk. Minél alaposabbak vagyunk, annál többet spórolhatunk a meg nem vásárolt szükségtelen alapanyagokon. A mérőszalagra akkor is szükségünk lesz, amikor megálmodjuk a konyhánk új bútorát vagy a nappalink ülőgarnitúráját.

Készüljünk fel a porra és a felfordulásra

Ha nagyobb volumenű felújítási munkálatokat tervezünk, ritkán ússzuk meg kőművesmunka nélkül; falakat kell bontani vagy építeni, esetleg beltéri nyílászárókat odébb helyezni… A zaj és a kosz garantált, kár is másra készülni. A meglévő bútorainkat érdemes biztonságba helyezni. Ha tehetjük, az értékes bútorokat helyezzük máshová, amennyiben ez nem lehetséges, takarjuk le őket fóliával, illetve az érzékeny felületeket védjük takarókkal is.

Érdemes számba venni a külső nyílászárók cseréjének lehetőségét is. A korszerű ablakok jobb hőszigetelő tulajdonsággal rendelkeznek, így az évek során megtérülő befektetést jelentenek.

Ha már látjuk a fényt az alagút végén…

Ha elkészültek a választófalak, minden nyílászáró a helyére került, nem lógnak vezetékek a falakból, jöhet a festés. Legyünk gondosak, nem lenne jó lecsepegtetni az új parkettát, de ne spóroljuk meg a glettelés fáradalmát. Ha van időnk és kedvünk, a festést mi magunk is elvégezhetjük, így még inkább magunkénak érezhetjük a lakást, hiszen a mi kezünk nyomát is magán viseli.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek