Augusztus elsején megérkezett hozzánk a kínai Honor legújabb mobilja, a 20-as sorszámmal jelölt készülék. Noha úgy tűnt, hogy a Trump-Kína csatározás és a gyártót sújtó embargó dugába dönti az európai megjelenést, végül nem így lett.
A Honor 20 mobiltelefont jelentős várakozást előzte meg. A gyártó 5 évvel ezelőtt „vált le” az anyacégről, a Huawei-ről, azóta többé-kevésbé független márkaként létezik. Megszokhattuk, hogy a Honor készülékek csúcsmobilos adottságokkal rendelkeznek megfizethető áron, ezért kíváncsian vártuk, mit tud az új Honor. Most kiderült.
A gyártótól jól megszokott minőségi anyaghasználattal találkozunk, de nem tudunk elmenni mellette, hogy az új készülék kicsit más… Néhány milliméterrel nagyobb lett az elődeihez képest, ami azzal jár, hogy a csúszós üveghátlap és a fényes eloxált alumínium oldalperem megnehezíti az egykezes használatot. A készülék persze gyönyörű, így értjük, miért ragaszkodnak ehhez az anyaghasználathoz és textúrához.
Az összeszerelés minőségére nem lehet semmilyen panaszunk. A készülékház teljesen zajmentes, nem kattog és nem nyikorog. Ha valamibe bele szeretnénk kötni, akkor az az ujjlenyomat-olvasó és a kamerapúp körüli fémkeret lenne, ami indokolatlanul „éles”. Persze ne essünk túlzásokba, szó sincs arról, hogy a peremek várnák vagy karcolnánk a bőrünket, egyszerűen csak elnagyoltnak tűnik.
A 6,26 hüvelykes IPS kijelzőbe 1080 x 2340 pixelt préseltek, ami tökéletesen elegendő az átlagos felhasználói igények kielégítésére. Jó kontraszttal és kellő fényerővel találkozunk; megfelelő beállítás esetén akár ragyogó napsütésben is kényelmesen használhatjuk a készüléket.
A felsőkategóriás készülékek számára alkotott HiSilicon Kirin 980 rendszerchip hibátlanul ellátja a feladatát, ahogyan a Cortex-A55 és Cortex-A76 magokból álló nyolcmagos processzor is tökéletesen működik. A Honor 20-ban Mali-G76 MP10 grafikus gyorsítóval rendelkezik. A hardverek tökéletes erőforrást biztosítanak, átlagos felhasználás esetén aligha ütközünk problémákba.
A Honor sem megy szembe a trenddel, a 20-as hátlapján egész sor kamerát találunk. Egészen pontosan négy darab kap helyet. A 48 megapixeles főkamera természetesen quad-bayer réteggel ellátott, 1/2"-os Sony IMX586 érzékelővel rendelkezik. Mellette f/1,8-as apertúrájú, hardveres stabilizálás nélküli optika működik. Van még egy 16 megapixeles, f/2,2-es ultra széleslátó, fixfókuszos kamera, markáns tartománnyal. Illetve találunk egy 2 megapixeles mélységérzékelő kamerát is.
A fotózás szoftveres támogatása nem hordoz magában túl nagy meglepetéseket. Azzal találkozunk, amit az előző sorozatok alapján elvárhattunk; van AR-lencse, így mókás videókat és animált GIF-eket készíthetünk. És persze rendelkezésre állnak a szokásos funkciók, mint a kompozíciós rács, az időzítő, a hangvezérlés, a vízjel vagy a geotagging.
Videózás során a hagyományos látószög mellett nagylátószög és digitális zoom is segítségünkre van. 4K-ban 30 fps sebességgel dolgozhatunk, ha nagyobb sebességet szeretnénk elérni, akkor a felbontást kell csökkentenünk. Összességében elégedettek lehetünk a képességeivel, egyedül az elektronikus képstabilizálást hiányolhatjuk.
A Honor 20 mindennapi felhasználás esetén nagyszerűen vizsgázik. Két nanoSIM kártyát használhatunk dual standby technológiával. A beszédhangra nem lehet panaszunk, a zajszűrés remekül teszi a dolgát. A rendelkezésreállást 3750 mAh kapacitású akkumulátor biztosítja. A készülék energiafelhasználása kiváló, készenléti állapotban minimálisnak tekinthető.