PR Cikkek

Jól vagyok magazin: Füles kérdések

Bors

Létrehozva: 2019.11.04.

Ahogy közeledik a hideg, egyre gyakoribbá válnak a megfázásos betegségek, és van, amikor a hétköznapi náthából kellemetlen, fájdalmas fülproblémák is keletkeznek.

Felnőtteket és gyerekeket egyaránt érintenek a fül megfázásos eredetű kellemetlen betegségei, amelyek megelőzésére nem biztos, hogy a sapka az egyedüli megoldás.                                                                    – A téli időszakban elsősorban a középfül betegségeivel találkozunk – mondja dr. Kovács Viktória fül-orr-gégész szakorvos. –                            A középfül ugyanis a fülkürtön keresztül az orrgarattal kapcsolódik, így az orrüregek betegségei rá tudnak húzódni a fülre is. Ezek a betegségek többnyire fertőzések, felső légúti huruttal, vagyis náthával indulnak. A hideghez annyi köze van ennek, hogy a nyirkos idő kedvez a vírusoknak, ilyen időszakban hajlamosabbak vagyunk meghűlni, gyengébb állapotba kerülhet a szervezet, ráadásul a cseppfertőzéssel terjedő betegségek a zárt terekben még könnyebben adhatók át.

Jól vagyok

Jól vagyok magazin kéthetente hétfőn a Borsban - keresse az újságárusnál!

Olvasson kényelmesen: fizessen elő a Borsra!

Orrból terjed a fülre

– A nátha kezdetekor az orrnyálkahártya begyullad, megduzzad, és fokozott váladéktermelés indul el az orrüregben. Emiatt a fülkürt kevésbé tud szellőzni, váladékpangás alakul ki, amely felül tud fertőződni, így jön létre az orr felől a fertőzés, ennek az eredménye savós vagy gennyes középfülgyulladás – magyarázza a doktornő.                                           A kellemetlen tünetek sokaknak lehetnek ismerősek: a fül tömődöttségét érezzük, vagyis olyan a hallásunk, mintha búra alatt lennénk. Előfordulhat fülzúgás és akár fájdalom is; a savós középfülgyulladás általában nem fáj, a gennyes változat annál inkább. Vannak olyan esetek, amikor a megfázás mellett valamilyen egyéb hatásra alakul ki a tünetegyüttes.                                                                                            – Jellemző téli probléma, amikor valaki náthásan megy síelni vagy ül repülőgépre, az esetleges hirtelen nagyfokú nyomáskülönbségváltozás miatt pillanatok alatt kialakulhat folyadékgyülem a fülben, és létre is jön az igen fájdalmas akut savós középfülgyulladás – figyelmeztet a szakértő.                                                                                                   

A teljes cikket keresse a Jól vagyok magazinban!

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek