Az otthonunk megfelelő szellőzésének biztosítása egy fontos feladat. A levegő minősége, összetétele, páratartalma nagymértékben meghatározza azt, hogy szívesen tartózkodunk-e az adott térben és az igényeinknek megfelelően tudunk-e ott pihenni, aludni.
Forrás: ablakdoktor.hu
Manapság a legtöbb helyen műanyag nyílászárókkal találkozhatunk, amik a kiváló hőszigetelő képességüknek köszönhetik a népszerűségüket. Ugyanakkor tudnunk kell, hogy ezzel a megoldással hermetikusan lezárjuk a belső teret, ami azt jelenti, hogy minimális levegő sem tud beáramolni. Az Aereco beszerelés erre a problémára ad egy egyszerű és hatékony megoldást.
Hogyan lehet megoldani azt, hogy a műanyag nyílászárókon keresztül át tudjon haladni a levegő? A válasz az, hogy az Aereco légbevezető elemek beépítésével, amit röviden csak úgy nevezünk, hogy Aereco beszerelés. A speciális kialakításukból adódóan, az ablak vagy ajtó szerkezetébe építve az elemek beengedik a friss levegőt, ezzel biztosítva a légtér megfelelő mértékű szellőzését.
Annak meghatározásához, hogy mennyi levegő áramoljon át, több szempontot is érdemes figyelembe venni. Mekkora az adott helyiség alapterülete? Mekkora a belső légtér páratartalma? Vannak-e a lakásban gázkészülékek? Ha igen, milyen mértékű szellőzést igényelnek? Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásával közelebb kerülhetünk ahhoz, hogy el tudjuk dönteni mekkora legyen a nyílászárókban kialakított szellőzőrés.
Az Aereco légbevezető elemek beépítését minden esetben szakemberre kell bízni. Ha saját kezűleg állunk neki a feladatnak, akkor több kárt okozhatunk, mint gondolnánk. A kár helyrehozása pedig sok plusz költséget is jelent. Jobb, ha nem kísérletezünk! A szakszerű Aereco beszerelés minden esetben úgy történik, hogy a szellőző vízszintesen kerül elhelyezésre az ablak felső részén. Ez alól csak egyetlen kivétel van, amikor a felső beépítést valamilyen oknál fogva nem lehet megoldani.
Gondolunk itt például arra, hogy íves ablakkal van dolgunk vagy van felül egy kilincs, ami ellehetetleníti a beépítést. Nagyon fontos, hogy a szakemberek függőleges rést nem alakítanak ki, így ugyanis nincs biztosítva a csapóeső elleni védelem. A precízen kialakított szellőzőrést házilag készített furatsor soha nem helyettesítheti. Ha így lenne megoldva, akkor nem alakulna ki a megfelelő mértékű áramlási keresztmetszet. A szükséges légbevezető elemek kiválasztásától kezdve a szellőzőrés méretének meghatározásán keresztül egészen az Aereco beszerelésig kérjük szakértő segítségét!