A CompanyWall platformon elérheti a legfrissebb magyarországi üzleti információkat.
Closeup of business woman hand typing on laptop keyboard with mobile phone
Forrás: companywall.hu
A vállalat pénzügyi műveleteinek elemzése rendkívül fontos, akár új vállalkozásokba, akár új üzleti partnerségekbe kíván befektetni. Annak érdekében, hogy biztos legyen a befektetésében, jó lenne először betekintést nyerni a releváns pénzügyi és üzleti adatokba más cégekről, illetve országokról, hogy jobban megértsük a lehetséges lehetőségeket, előnyöket és kockázatokat.
A társaság pénzügyi működésének elemzésének fontosságát tükrözi az éves pénzügyi beszámolók nyomon követése és azok felülvizsgálata. Olyan tendenciát jeleznek, amely segíthet abban, hogy jobban átláthassa az üzlet, a befektetés, a partnerségek létrehozásának vagy a piaci pozíció javításának lehetőségét. Bármi legyen is az oka, a lényeg az, hogy ennek köszönhetően olyan ismereteket szerezhet a piacon versenyképes cégekről, amelyek így vagy úgy segítik a profitot.
A legtöbb magyar cégnél a pénzügyi év megegyezik a naptári évvel. A pénzügyi év végét követően a cégeknek öt hónap áll rendelkezésükre, hogy közzétegyék éves beszámolójukat, ami május 31-ig tart. Magyarországon a pénzügyi beszámolókat a "Céginformációs Szolgálathoz" nyújtják be, amely továbbítja azokat az Igazságügyi Minisztériumnak, amely éves beszámolókat gyűjt az adóhatóság számára. A pénzügyi beszámolók benyújtása elektronikusan történik, és az egész régióban meghonosodott egy ilyen mechanizmus. Lehetővé teszi többek között az egyes adatok, sőt egész dokumentumok küldésének hiányosságainak időben történő észlelését.
Hasonló a helyzet a régió más országaiban is, így Szerbiában a pénzügyi jelentéseket a Cégjegyzékek Ügynöksége (APR), Szlovéniában a Szlovén Köztársaság Nyilvános Jogi Nyilvántartások és Szolgáltatások Ügynöksége (AJPES) gyűjti, míg Bosznia-Hercegovinában az államban két külön szervezet – a Pénzügyi Információs Ügynökség (FIA) és a Közvetítő, Információs és Pénzügyi Szolgáltatások Ügynöksége (APIF) – két regisztrátora működik, és idén februárban járt le a benyújtási határidő. Horvátországban a jelentéseket az Állami Pénzügyi Ügynökség (FINA) gyűjti össze, a benyújtás határideje április 30., a benyújtástól számított hat hónapon belül nyilvános közzétételi kötelezettséggel.
Bár minden jogi személy köteles pénzügyi jelentést benyújtani nemzeti nyilvántartásába, hátrányuk az általános jelleg, valamint az, hogy nem adnak pénzügyi elemzést sem a társaságról, sem minősítésük szintjéről. Az értelmezésük is túl lassú, és túl sok időt vesz igénybe a modern üzleti élet tempójához képest. Az idő luxus az üzleti világban.
Emiatt a világon egyre több vállalat dönt úgy, hogy regisztrál valamelyik cégminősítő intézetnél, amely lehetővé teszi számukra, hogy tisztább, azaz konkrétabb betekintést kapjanak más gazdálkodó szervezetek működésébe, a pénzügyi elemzésekbe, a cégminősítésekbe.
A CompanyWall szerződéses kötelezettséget ír alá az állami nyilvántartásokkal, ami azt jelenti, hogy a hivatalos forrásokból származó legpontosabb, legfrissebb adatokat teszik közzé weboldalán, a legfrissebb jelentésváltozatokkal, amelyekben az egyes lefedett piacok cégei elvégezték a szükséges javításokat.
Ez a cégminősítő vállalat szolgáltatásával számtalan dilemmát tud megoldani az Ön számára, például, hogy miért fontosak a cégminősítések és hogyan értelmezik azokat, és talán még ennél is fontosabb - hányféle üzleti tevékenység van az országban, cégek, vállalkozók , kik a legjobb piaci szereplők és milyen eredménnyel üzletelnek.
Az éves beszámoló mérlegből és eredménykimutatásból áll. A cégjelentés segítségével gyorsan, egyszerűen és áttekinthető módon betekintést nyerhet a vállalat általános működésébe, mérlegébe, mutatóiba, sikerjelentéseibe és egyéb adataiba. Ezenkívül a könnyebb érthetőség kedvéért a pénzügyi adatok elemzésének grafikus ábrázolását is tartalmazza.
A CompanyWall weboldalon minden cég cégminősítését fundamentális elemzésekkel szereztük meg. A cégminősítések szabványosított adatok halmaza, amelyek egy gazdasági egység teljes tevékenységét tartalmazzák. Tágabb értelemben a cégminősítés szakértői vélemény egy üzletember gazdasági megbízhatóságáról. A gazdálkodó szervezetek cégminősítéseit osztályokba sorolják, a legmagasabb AAA-tól a legalacsonyabb CCC-ig.
A CompanyWall weboldalhoz való hozzáférés lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a legjobb üzleti stratégiákat alakítsák ki azáltal, hogy figyelemmel kísérik minden olyan gazdasági egység tevékenységét, amellyel üzleti kapcsolatban állnak, vagy akikkel potenciálisan kapcsolatot és együttműködést kívánnak kialakítani.