PR Cikkek

Mennyit számít az első benyomás valójában egy állásinterjún? (x)

Létrehozva: 2024.05.03.

Módosítva: 2024.05.03.

A siker az állásinterjún nyújtott teljesítményünkön múlik, hiszen a potenciális munkaadóink ekkor látják pontosan, hogy szakmailag és emberileg mire is számíthatnak tőlünk. Mennyire fontos az első néhány másodperc, illetve az első kérdésre adott válaszunk? Valóban az első benyomás a legjelentősebb tényező a sikert illetően? Az alábbiakban ennek járunk utána!

Már az interjú előtt fontos odafigyelni a profi imidzs kialakítására 

Ugyanis már az önéletrajzunk megtekintésekor kialakul velünk kapcsolatban egy alapvető kép a lehetséges munkaadóink szemében. Éppen ezért tanácsos profi magyar önéletrajz készítő segítségével összeállítani a CV-nket, hogy minél pozitívabb színben tűnjünk fel a HR-esek és cégvezetők körében. Töltsünk ki minden adatot precízen, illetve ismertessük részletesen a szakmai képességeinket is. 

PR-cikk kép
Fotó: 123rf.com

Mennyire fontos az első benyomás az interjú napján? 

Természetesen az igényes megjelenés és a magabiztos belépés sokat számít, de nem csak ezen múlik, hogy megkapjuk-e az állást. A munkáltatók leginkább a szakmai tudásunkra és az értékes tulajdonságainkra lesznek kíváncsiak, ezért hiába lehet kívülről tökéletes az összképünk, ha a munkával kapcsolatos lényeges kérdésekre nem tudunk megfelelően válaszolni. 

Fókuszáljunk a szakmai képzettségünk folyamatos fejlesztésére, hogy minél több fogalmat és elméletet megismerjünk. Így garantáltan jó pontokat fogunk szerezni az interjú során, hiszen a cég munkatársai és vezetői látni fogják, hogy felkészültünk a feladatra. Ennek érdekében olvassunk naponta szakirodalmat, és nézzünk rendszeresen oktatóanyagokat az interneten. Ha csak napi 20-30 percet fordítunk tanulásra, már azzal is rengeteget tehetünk a sikerért. 

Hogyan reagáljunk, ha már az első kérdésnél nehéz helyzetbe kerülünk? 

A legfontosabb, hogy maradjunk nyugodtak, és ne féljük beismerni, ha valamit nem tudunk. Előfordulhat, hogy egy fogós kérdéssel csupán a reakciónkat szeretnék tesztelni, ezért semmiképp ne essünk pánikba. Igyekezzünk kiemelni a tanulási hajlandóságunkat, és legyünk végig motiváltak az interjú alatt. Említsük meg, hogy milyen szakmai könyveket olvastunk, és ha szükséges, mondjuk el, hogy az adott művekben nem találkoztunk a kérdéses kifejezésekkel vagy módszertanokkal – ezzel a trükkel hatékonyan kivághatjuk magunkat még a nehéz szituációkból is. 

Az első benyomás ugyan fontos az állásinterjúkon, de a szakmai kérdésekre adott válaszaink még nagyobb szerepet játszanak a sikert illetően. Készüljünk fel a lehető legjobb tudásunk szerint az interjúkra, de ne feledjük, hogy már az első személyes találkozás előtt kialakítunk egyfajta képet magunkról. Állítsunk össze egy modern, megnyerő CV-t magyar önéletrajz készítő segítségével, hogy az interjú napján még nagyobb bizalommal fogadjanak az interjúztatók. Legyünk magabiztosak, és emeljük ki a pozitív tulajdonságainkat, hogy minél jobban megkülönböztessük magunkat a versenytársainktól! 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek