Először játszik az UEFA 55 tagországa közül huszonnégy Eb-döntőt. Sorozatunkban górcső alá vesszük a franciaországi finalistákat.
Az Eb-történelemben egyedülálló tettet hajtottak végre a spanyolok négy éve, amikor megvédték címüket, de hogy ha ezt másodszor is megtennék, az maga lenen a csoda. Na, nem mintha nem volnának újfent esélyesek: az ország labdarúgásának erejét mutatja, hogy európai klubtornát három éve csak spanyolok nyernek... A 2014-es vb-n ugyan szétesett, de azóta magához tért a La Roja.
A csoport mondjuk, roppant kiegyenlített, a horvátok akár kellemes meglepetést okozhatnak, a csehekben, meg a törökökben mindig nagy tettek rejlenek, még ha ez elsőre nem is tűnik fel.
Spanyolország
Miután nyolc, veretlenül megvívott év selejtezőit követően az első csoportkvalifikációs derbin kikaptak Szlovákiától, félreverték a harangokat. Felesleges volt.
1. Esélye a nyolcaddöntőre: 97
2. Legjobb játékosa: David Silva (Manchester City)
3. Hányszor rajtolt eddig: 9x
4. Legjobb eredménye: aranyérmes (1964, 2008, 2012)
Csehország
Mióta Csehszovákia 1993-ban szétrobbant, a csehek sorozatban hatodszor finalisták. Fantasztikus szervezettségükkel a jóval erősebb ellenfeleiket is képesek legyűrni.
1. Esélye a nyolcaddöntőre: 50
2. Legjobb játékosa: Petr Cech (Arsenal)
3. Hányszor rajtolt eddig: 5x
4. Legjobb eredménye: ezüstérmes (1996)
Törökország
Habár nem adja olcsón a bőrét, irtózatos harcban marad le a továbbjutásról. A védelme a gyengéje, a támadórészleg és a szenvedély az erőssége.
1. Esélye a nyolcaddöntőre: 33
2. Legjobb játékosa: Arda Turan (Barcelona)
3. Hányszor rajtolt eddig: 3x
4. Legjobb eredménye: Bronzérmes (2008)
Horvátország
Csodálatos hármasát (Ivan Rakitic, Luka Modric, Mario Mandzukic) a világ bármely válogatottja elfogadná. Ne lepődjünk meg, ha nagyon messzire jut.
1. Esélye a nyolcaddöntőre: 50
2. Legjobb játékosa: Ivan Rakitic (Barcelona)
3. Hányszor rajtolt eddig: 4x
4. Legjobb eredménye: Negyeddöntős (1996, 2008)