A rekorderek között megtaláljuk Gerát, Királyt és az egész magyar csapatot is.
Érdekes a csoportkör befejezése után egy pillantást vetni az Európa-bajnokság – az UEFA.com által közölt – statisztikáira, mely szerint:
– A góllövőlistát a walesi Gareth Bale és a spanyol Álvaro Morata vezeti 3-3 góllal. Mögöttük hét játékos következik 2-2 góllal. Dzsudzsák Balázs is a köztük van.
– Cristiano Ronaldó rekordnak számító négy Eb-n játszott, és a nekünk lőtt első góljával egyedül ő szerzett négy Európa-bajnokságon is gólt.
– Dzsudzsák Balázs Portugáliai ellen szerzett első gólja volt a torna negyedik szabadrúgásgólja, ez Eb-rekord.
– Az egyetlen csapat, amely gól nélkül zárt, Ukrajna, erre a negatív csúcsra korábban csak a 1996-os török, illetve a 2000-es dán csapat volt „képes”.
– Védekezésben a németek és a lengyelek voltak a csoportkör legjobbjai, egyetlen gólt sem kaptak. A németek 1996-ban már zárták így a csoportkört.
– Király Gábor 40 évesen és 74 naposan Ausztria elleni pályára lépésével minden idők legidősebb Eb-n szereplő játékosa, Izland és Portugália ellen még három-három napot ráhúzott a csúcsra, és valószínűleg Belgium ellen is ő véd majd.
– Gera Zoltán a legidősebb akcióból eredményes játékos, 37 évesen és 62 naposan lőtt gólt Portugáliának.
– A francia Kingsley Coman Svájc ellen 32.8 km/órás sebességgel sprintelt. Az első csoportkörben Guzmics Richárd volt a leggyorsabb.
– Magyarország és Wales egyaránt 6-6 gólt szerzett, és az ő meccseiken esett a legtöbb gól. A magyarok meccsein tízszer, a walesiekén kilencszer találtak a hálóba.
– Tizenöt Eb-meccs után kapott ki a címvédő Spanyolország. Most Horvátországtól kapott ki, spanyol Eb-vereségre utoljára 2004. június 20-án volt példa.
– Öt újonc mutatkozott be az Eb-n: Wales, Észak-Írország, Izland és Szlovákia továbbjutott, Albánia gólkülönbséggel kiesett.