<p>Az megvan, hogy a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia takarítónőit voltaképpen önök fizetik? Meg az edzőiket meg mindenkit? Legalábbis jövedelmük egy része közpénzből származik. </p>
Forrás: Fejér Bálint
Október végén a bíróság kimondta, hogy a tao igenis közpénz, márpedig a PFLA (ahogy a többi, nonprofit intézményként működő utánpótlásakadémia is) a bérköltség 50 százalékára tao-támogatást kérhet.
Ahogy az az Index cikkéből kiderült, a 2015/2016-os évadra az intézmény nem kevesebb mint 112 felcsúti alkalmazott jövedelmének a felét akarta közpénzből megoldani (erre végül 103 milliót kapott). 22 tisztaságfelelőst és 23 karbantartót foglalkoztatnak (ilyen munkakörben az összes többi akadémia együtt alkalmaz ennyi embert), van nekik 9 irodai asszisztensük, 3 szakács mellett 5 konyhai dolgozójuk, 4 kommunikációs munkatársuk, nekik pedig egy igazgatójuk, akinek havi bruttó 498 ezerért az a feladata, hogy ne kommunikáljon a sajtóval.
Szerettük volna megtudni, mit takar az archívum-igazgatói titulus és így kit illett a havi 650 ezer forintos bér, de Balogh Balázs nem méltóztatott reagálni a megkereséseinkre. Pedig Felcsúton olyan katonás rend van, hogy senki nem mondhat semmit, mindenki a kommunikációs igazgatóra mutogat: ő az illetékes.
Mindazonáltal csak sikerült kideríteni: az archívum a 2014-ben életre hívott Puskás Intézetet takarja, amely Puskás hagyatékát kezeli, múzeumként, archívumként, könyv-, fotó- és filmtárként, tudományos és látogatóközpontként működik. Ennek igazgatója Szöllősi György, a Magyar Sportújságíró Szövetség elnöke, aki a bírósági döntés után a Facebookon közgazdászokkal vívott szópárbajt arról, hogy márpedig a tao szerinte mégsem közpénz… Utólag érthető az elszántsága: 650 ezres jövedelmét néhány országos múzeum első embere is megirigyelhetné…
Természetesen megkerestük, de ő is Baloghoz irányított. Így azt már nem sikerült megtudni, ki az archívum másik vezetője, aki 460 ezerért még azt se tudja elintézni, hogy a Puskás Intézetnek legyen egy működő honlapja.