Hosszú Katinkáék egyik reformkövetelése volt, hogy a szövetségi kapitányi tisztséget át kell gondolni, erre az új elnök jelezte: ezt megteszik.
Az úszószövetség új elnöke láthatóan úgy próbálja megoldani a MÚSZ és az úszók közötti nézeteltérést, hogy enged a sportolóknak. Legalábbis ez derült ki Bienerth Gusztáv tegnapi első sajtótájékoztatójából. Arról, hogy szükség van-e a szövetségi kapitányi posztra, majd a január 25-ei elnökségi ülés határoz.
De szülessen bármilyen döntés, az biztosnak tűnik: ha marad is az eddigi rendszer, akkor sem Hargitay Andrással képzelik el a jövőt.
– Katinkával nem javult a kapcsolatom a botrány kirobbanása óta, igaz, romlani sem romlott. Hosszú nem tartozott azon úszók közé, akik azzal hívtak fel: szeretnék, ha maradnék. Biztos vagyok abban, hogy az Iron Ladynek van elképzelése arról, ki lenne a legalkalmasabb a posztra. Az új vezetés pedig meg akar felelni neki. Görcsösen nem ragaszkodom a poszthoz, ha az elnökség úgy gondolja, nincs szükség a munkámra, emelt fővel távozom – mondta a Borsnak Hargitay András.
Ha kapitány nélküli rendszerben gondolkodik az elnökség, adódik a kérdés: ki hozza majd meg a végső döntést a válogatottal kapcsolatban? Erre kerestük a választ Sós Csabával. A MÚSZ szakmai alelnöke is úgy véli, nem elengedhetetlen a kapitányi poszt.
– Egy vezető mindenképp kell, aki a világversenyekre leadja, ki indul például a váltóban, de őt nem feltétlenül kell szövetségi kapitánynak hívni. Az egy járható út, ha az edzőbizottság tagjai maguk közül választanak döntésre jogosult vezetőt. A mandátum egy évig szólna, és évente cserélődne. De erről a kérdésről mindenképp az edzőknek kell dönteni – mondta Sós, aki szerint az is elképzelhető, hogy kísérleti jelleggel kapitány nélkül vágunk neki a hazai vb-nek, és utána újratárgyalják a kérdést.