Nemcsak a foci, a sebesség is szenvedélye volt a többszörös világválogatottnak, de most már a kényelmet többre tartja.
Most hogy nem edzősködik, mivel telnek a mindennapjai?
Folyamatosan képzem magam, nyelveket tanulok, minden meccset megnézek, hogy ha befut egy remek ajánlat, rögtön munkába tudjak állni. Erre a kérdésre, ilyen választ illene adni, de ez rám nem jellemző. Csupán élem a hétköznapi emberek életét. Közben pedig rendszeresen sportolok, készülök visszatérni az öregfiúkcsapatomba.
Játékosként remekelt, edzőként viszont kevésbé. Tudja ennek az okát?
Mitől számít sikeresnek egy tréner? Ha az a feladatom, hogy tartsak bent egy csapatot, és ez összejön, az szerintem siker. Természetesen nem akkora, mintha bajnokságot vagy kupát nyertem volna, de ha elérjük a kitűzött célt, akkor az azért valami.
Pályafutása csúcsán Lamborghinit meg Ferrarit hajtott, most is hasonló autóval jár?
Nem. Nagyszerű volt, hogy fiatalkoromban a legjobb sportkocsikat vezethettem. Sok huszonéves álmodik erről, nekem összejött. Ötven felett azonban változnak az igények, már nem a sebességre, hanem a biztonságra, kényelemre vágyom elsősorban.
Egy Lamborghini kényelmetlen?
A kilencvenes évekről beszélünk. Az én Lamborghinimben nem volt például szervokormány, a kuplung olyan kemény volt, mintha hét és fél kilóval súlyzóztam volna. A mai autók már biztosan mások, de egy sportkocsi sosem a kényelméről szól.
Az Eb-t nagy bőrfotelből nézte végig?
Nem mindig. Óriási meglepetés volt számomra, amit a srácok műveltek, és hogy mekkora fociőrület lett úrrá az országon. Harminc-negyvenezren mentek ki Franciaországba buzdítani a csapatot. Kár, hogy nem sikerült meglovagolnunk itthon ezt a sikert.
Miért nem?
Mindenki azt várta, telt ház előtt rendezik majd az NB I-es fordulókat, ám nem így lett. Ezért pedig a játékosok és a labdarúgásban dolgozó szakemberek a felelősek. Mert ha színvonalas, jó mérkőzések lennének, akkor a nézők is kimennének a meccsekre.
És még úgy sem javul a színvonal, hogy az olyan játékosok, mint Kleinheisler László, „visszatérnek”.
Nagy hiba volt hazajönnie. Az átigazolását sokkal jobban elő kellett volna készítenie a menedzsereinek. Az pedig konkrétan egy hülyeség, hogy azért küldték haza, hogy megtanuljon németül. Szerintem jobban járt volna Laci, ha Németországban marad, és szem előtt van odakint.
Kapcsolódó jegyzetünket itt olvashatja!