A Face Team Akrobatikus Sport Színházat sokan a 2012-es Britain’s Got Talentből ismerik, pedig azóta is sok sikert ért el, nemrégiben például öt Guinness-rekordot állított fel.
Az akrobatikus sportszínház története 2003-ra nyúlik vissza, amikor Takács Áron megnyerte a Nike kosárlabda freestyle versenyét. Nem sokkal ezután a tatai Eötvös József Gimnázium igazgatója felkérte Áront, hogy lépjen fel az Eötvös-napon freestyle bemutatójával. Áron szólt néhány barátjának, hogy csináljanak közösen egy nagy show-t. Így született meg 2004-ben a Face Team, amely külföldön hamar népszerű lett.
– A kitörést és a talpon maradást annak köszönhetjük, hogy a folyamatos versengés, az igény a megújulásra hajt minket előre – mondta Döbörhegyi Balázs, a csapat menedzsere.
– Jelenleg tizenöt tagból áll a külföldre járó csapatunk, melyet tizenegy akrobata és négy labdazsonglőr alkot, tizenhéttől harminckét éves korig, egy részük tanul, a másik dolgozik, és vannak még professzionális Face Team-fellépőink is. Az öt Guinness-rekord felállításának a Testnevelési Egyetem kosárlabdacsarnoka adott otthont, próbálták azokat a rekordokat kiválasztani, amelyekkel alapból is foglalkoznak. Ismertségüket persze nem csak a rekordoknak köszönhetik, YouTube-videójukat több mint huszonhatmillióan látták, ennek ellenére még nem figyelt fel rájuk a Turisztikai Ügynökség vagy bármilyen „visit Budapest szervezet”, a visszajelzések azonban azt mutatják, hogy sok amerikai turista ennek a videónak a hatására érkezett Budapestre.
– A közeljövőben szeretnénk még több Guinness-rekordot megdönteni – folytatja Balázs –, és minél több nívós helyen fellépni. Konkrét célunk a kínai cirkuszfesztiválról jó eredménnyel hazatérni.