Sport

Kézis bundabotrány: kiesési meccsekkel csalhattak

(or)

Létrehozva: 2017.06.09.

Szerda este két civil ruhás nyomozó járt a Magyar Kézilabda Szövetség székházában, és bajnoki meccsekkel kapcsolatos dokumentációkat vitt magával. Az ottani vizsgálódások, és több házkutatás után a Budapesti Nyomozó Ügyészség máris hat gyanúsítottat kihallgatott, ők szabadlábon védekeznek.

Tízéves a focibotrány

2011 óta húzódik a labdarúgó fogadási botrány, amelyben a vád szerint a 17 visszavonult és aktív játékos és bíró, fejenként 2000-2500 euróért, 2007 szeptembere és 2009 májusa között csalt el hazai és nemzetközi focimeccseket. Az ügyben első fokon az első-, és másodrendű vádlott is csupán felfüggesztett börtönbüntetést kapott.

A gyanú szerint a nemrég zárult női pontvadászat több meccsét befolyásolták a játékvezetők megvesztegetésével. A nyomozás jú­lius 23-ig tart, szükség esetén meghosszabbítható. Az egész ügyet, úgy tudjuk, Kocsis Máté, a szövetség elnöke indította el. A sportvezető a legutóbbi három sportági közgyűlésen utalt olyan pletykákra, miszerint nem kizárt, hogy megkörnyékeznek bírókat. Lapunk úgy értesült, a női NB I kieső helyeiről döntő eredmények gyanúsak. A négy ponttal utolsó Kispest aligha érintett, de a 15 pontos Mosonmagyaróvár két idegenbeli sikere (a DVSC ellen 23-20, Érden 20-19) különösen meglepő. Kokas Viktória, a mosonmagyaróváriak technikai vezetője az Érd elleni diadalról elmondta:

Okok

Egy bajnoki derbi játékvezetői díja költségtérítéssel együtt 50 ezer Ft.

Egy idényben 100 millió forint jut játékvezetői díjakra.

Az NB I. létszáma 12-re nőtt, a mezőny felhígult.

A bíróküldés nem komputeres technikával történik.

A bajnokság alapszakaszának végére több a nagycsapat bebiztosítja a végső helyezését, ezért játékosai ezeket a meccseket már félvállról veszik.

– Mivel vendéglátóink nem lehettek jobbak bronzérmesnél, játékosai már a vakációra gondoltak. Szerintem a bíráskodással nem volt gond – szögezte le Kokas. A 16–16 pontos Budaörs és Kisvárda közül az utóbbi technikai vezetője, Nagy Kálmán, aki ötven éve van a sportágban, azt mondta a Budaörs és a Békéscsaba elleni, egyaránt     26-26-os döntetlenjükről: nem felté­telez rosszat a magyar bírókról. – Én velük csak akkor találkozom, amikor az öltözőjükbe beviszem a meccsjegyzőkönyvet, már hónapok óta a szövetség utalja a honoráriumukat – mondta Nagy.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek