Hagyománnyá vált tengeri élőlényeket dobálni a pályára az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL). Polip, harcsa és cápa is landolt már a jégen.
Az őrület 1952-ben kezdődött, amikor a Detroit Red Wings egyik drukkere egy polipot dobott a jégre a rájátszásban. A tengeri élőlény nyolc csápja azt jelképezte, hány győzelemre van szüksége a csapatnak, hogy megnyerje a Stanley Kupát. Nos, a Red Wings később elhódította a trófeát, azóta a polip valódi legendává vált a klubnál.
Hasonlóan lett a Nashville Predators jelképe a közönséges harcsa. Az egyik drukker pont egy Red Wings elleni 2002-es meccsre csempészett be egy jókora halat, majd azt hajította a játéktérre.
Ám nem minden pályán kedvelik a különös szokást. Egy szurkolót haldobálás miatt tartóztattak le Pittsburghben, a liga most zajló, négy győzelemig tartó nagydöntőjének első felvonásán. Az elkövető a súlyos büntetést csak a polgármester közbenjárásával úszta meg.
Az évek során rengeteg tengeri élőlény teteme hevert már a jegén, a Detroit-szimpatizánsok 17 kilós polipjától egészen a San José drukkereinek egyméteres cápájáig. Nem éppen hálás feladat ilyenkor pályamunkásnak lenni, olykor ugyanis úgy kell összelapátolniuk az állatok beleit. A mostani finálé negyedik meccse előtt a Nashville edzője meg is kérte a drukkereket, hogy tartózkodjanak az állatok „efféle felhasználásától”, de ez nem hatott meg senkit: mialatt a Predators 2-2-re alakította a párharcot, öt harcsa repült a pályára.