<p>Idén 104. alkalommal rendezik meg a Tour de France kerékpáros körversenyt, negyedszer rajtol Németországból a viadal. Íme az esélyesek, illetve a nagy egyéniségek, akiket láthatunk.</p>
Mark Cavendish eddig harminc egyéni szakaszt nyert a Touron, így már csak négy etapsikerre van a legendás belga Eddy Merckx csúcsától. Kérdés, hogy most lesz-e lehetősége túlszárnyalni a rekordot, ugyanis március óta pihenőre kényszerült a mononukleózis nevű betegség miatt. A 32 éves brit a szlovén körversenyen már elindult, folyamatos orvosi ellenőrzés mellett, ezután döntött úgy, hogy vállalja a Tourt.
Fabio Aru úgy érkezik a Tourra, hogy előtte olasz bajnok lett. De nem akárhogy, a nemrégiben, balesetben elhunyt csapattársa, Michele Scarponi (jobbra) mezét viselve győzött. A mezt utána eljuttatta Scarponi családjához.
Chris Froome eddig háromszor nyert, de úgy érzi, ez lesz az eddigi legnehezebb versenye.
– Azért gondolom így, mert egyre kiegyensúlyozottabb a mezőny, egyre erősebbek az ellenfeleim – fogalmazott a 32 éves brit, a fogadóirodák az ő győzelmére fizetnek a legkevesebbet.
Nairo Quintana kétszer volt már második a Touron – Giro d’Italiát és Vuetal a Espanát már nyert –, nagyon készül arra, hogy idén győzzön. A 27 éves kolumbiai hegyi menő fiatalon kis híján meghalt: autóval ütközött, a baleset után öt napig volt kómában. Amúgy azért ennyire jó, mert gyerekként megszokta, hogy magaslaton tekert haza az iskolából nap mint nap.
Alberto Contador a nagy öregek egyike, több doppingeset után tért vissza és próbálja felvenni a versenyt a fiatalokkal.
– Sokan kérdezik, hogy miért tekerek még mindig – mondja a 34 éves spanyol. – Az egyik legidősebb győztes akarok lenni, be akarom írni a nevem a sportág történetébe.
Rajt: július 1., Düsseldorf
Cél: július 23., Párizs
Indulók: 22 csapat, 198 versenyzők
Szakaszok: 21 (9 sík, 5 hegyi, 5 dombos, 2 időfutam, 2 pihenőnap)
Teljes táv: 3540 km
Helyszín: 4 ország (Németország, Belgium, Luxemburg, Franciaország)