Sport

Vizes vb: Duque csukott szemmel ugrik a Dunába

szs

Létrehozva: 2017.07.11.

Forrás: AFP

Ha van balesetveszélyes viaskodás vb-aranyéremért, az óriástorony-ugrás két száma biztosan annak számít. Július 28-án és 30-án egy-egy női és férfi vb-címért küzdenek a Bat­thyány téren lévő Duna-szakaszon. 

– A férfiak 27, a nők 20 méter magasból ugranak – árulta el Hajnal Attila, műugró-válogatottunk egykori szövetségi kapitánya. – Ha valaki pár méternyi roham után ugrik, annak a becsapódási sebessége elérheti a kilencven kilométeres sebességet is.

Az 5,5 méter mély, puha anyagból készült alapot kapott medencében három búvár várakozik, ha az ugró a felszínre emelkedése végén nem emeli fel a két kezét, alighanem pórul járt.

– A kolumbiai Orlando Duque igazi unikum, mert csukott szemmel ugrik, holott a versenyzők támpontokat jelölnek ki maguknak ugrás közben, ahhoz igazodnak. Több mint száz ugrásféleséget látunk majd, a menők négyfordulatos szaltót képesek bemutatni – magyarázta Hajnal.

Ezek a kulisszatitkok

– Mindenki saját felelősségére ugrik.
– Epilepsziás nem rajtolhat, a magas adrenalin-szint sem előnyös.
– Erős szél, esőzés esetén leállítják a versenyt.
– Veszélyes, ha az ugró harminc centire megközelíti a tornyot, ha viszont hetven centinél jobban eltávolodik, rossz szögben ér vízbe.
– Ugrás előtt felborzolják a vízfelületet, hogy a hullámok elnyeljék a becsapódást, és térben is jobban látszódjon a medence.
– Az ugró papucsban, sportcipőben és mezítláb egyaránt felmehet a torony tetejére.
– A víz annál nagyobbat üt, minél rosszabb szögben ér vízbe valaki.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek