<p>Kárpáti Tamás újságíró, műgyűjtő lakásában csak kapkodjuk a fejünket, hiszen az egyik sarokban John Lennon nyakkendője, a másikban a Széchenyi-hegyen egykor vendégeskedő Tony Curtis fotója látható, és persze remek sportereklyéket is felfedezhetünk.</p>
Forrás: Zsolnai Péter, Bors
Kárpáti régi barátja Lévi Dezsőnek, a Melbourne-ben lévő Brighton Savoy szálló tulajdonosának. Nos, Lévi megígérte, ha a műgyűjtő nála vendégeskedik, Puskás Ferenc értékes szerzeményével lepi meg. A szállótulajdonos 2015-ben át is adta neki Leo Horn játékvezető sípját. A holland azzal vezette 1953-ban a 6-3-as magyar sikert hozó angol–magyar focimeccset, az évszázad mérkőzését.
– Öcsi edzősködött Ausztráliában is, ahol Dezső pompás körömpörkölttel lepte meg, hálából odaadta neki a sportkelléket, ami végül nálam kötött ki – meséli Kárpáti.
Kevés olyan magyar családot ismerünk, mint Némethéké.
Az 1989-ben elhunyt Imre az 1948-as londoni kalapácsvetés olimpiai döntőjét nyerte meg (56,07 m), majd 1976-ban a fia, Miklós Montrealban a gerelyhajítást (96,72 m).
– Botos Péter dobóatléta valamikor együtt versengett Miklóssal, később képzőművészetre váltott, és pompás keretbe foglalta a két Németh-ereklyét, Imre kalapácsának szárát, illetve Miklós gerelyének hegyét, és átadta nekem – így Kárpáti.
A 2014-ben elhunyt válogatott futballkapus, Grosics Gyula egy olyan, vadonatúj fekete mezt adott át személyesen a műgyűjtőnek, amit sosem viselt, mégis az volt a kedvence.
– Egy rajongóm saját kezűleg hímezte rá a nevemet, ezért volt a legkedvesebb – mondta a Fekete Párduc Kárpátinak.
Ugyanígy díszhelyre került Szepesi György mikrofonja is, amivel a most 95 esztendős rádiós legenda az utolsó, Izrael ellen 2-0-ra elvesztett, siófoki válogatott meccset közvetítette.