George Weah, a Milan korábbi aranylabdás labdarúgója lett Libéria elnöke. Nem Weah az első, aki sportolóból lett felelősségteljes politikus, sokaknak sikerült már a váltás.
Khannak saját pártja van
Imran Khan pakisztáni krikettvilágbajnok húsz évig szolgálta hazája válogatottját, majd miután visszavonult, pártot alapított. A sokat jótékonykodó Khan pártja több koalícióban is részt vett, 1996-tól íródó története során végig népszerű volt Pakisztánban. Khan hivatásánál fogva is igazi politikus, ugyanis angliai egyetemi évei alatt politikát, filozófiát és gazdaságtant hallgatott.
Weah nagyon népszerű
A választás második fordulójában is legyőzte riválisát, Joseph Boakait az 51 éves exfocista, aki így Libéria 25. elnöke lett. A Milan egykori csatára a két ciklus után leköszönő Ellen Johnson Sirleaf helyét veszi át. A 78 éves Sirleaf az első választott női államfő Afrikában, 2011-ben Nobel-békedíjat kapott megosztva. A hatvanszoros válogatott Weah 1995-ben kapta meg az Aranylabdát, a focitól 2003-ban vonult vissza.
Schwarzi nagy utat tett meg
Arnold Schwarzenegger igencsak kalandos pályát futott be, a szerény osztrák fiú apja elnyomása alól menekült a testépítésbe és lett minden idők egyik legsikeresebb versenyzője. De ez is kevés volt neki, nincstelenként Amerikába települt, de mindenhol visszautasítást kapott, mígnem megtalálta Conan, a barbár szerepe. Hollywood meghódítása után politikai pályára lépett és lett Kalifornia kormányzója 2003 és 2011 között.
Coe mindent visz
Sebastian Coe kétszeres olimpiai bajnok középtávfutó volt, világcsúcsokat tartott, valóban a legjobbak közé tartozott, és ez a habitus jellemezte politikusként. A konzervatív párt tagjaként 1992-ben lett parlamenti képviselő, majd sporttal kapcsolatos projektek megvalósításában ténykedett, életművének a 2012-es londoni olimpia és az olimpiai pályázat elnyerése tekinthető.
Garrinak nem sikerült
Garri Kaszparov minden idők egyik legjobb sakkozója volt, 22 évesen már vb-címmel büszkélkedhetett. Karrierje csúcsán zsinórban 15 nagy tornát nyert meg, ami azóta sem sikerült senkinek. 2005-ben vonult vissza, de a politikába már akkor belekóstolt, amikor aktív sakkozó volt. Örmény származású sportolóként a szovjet, majd később az orosz befolyás ellen harcolt, sikertelenül.