Előbb az egyéni versenyben illene valamit elérni, viszont vegyes párosban aligha reménykedhetünk magyar olimpiai részvételben. Ezt állítja a közelmúlt szuperklasszisa, Gergely Gábor világ- és Európa-bajnok asztaliteniszezőnk.
Korábbi NOB-döntés több új sportág, illetve versenyszám előtt tárta szélesre a kaput a 2020-as tokiói olimpiára. Felvetődött bennünk, netán lehet majd egy olyan duónk, amelyik kivívja a rajtjogot. Mitagadás, illendő is lenne, elvégre ötkarikás műsoron először szerepel a vegyesek vetélkedője.
– Korábban sikeres volt ez a szakág is idehaza, talán nem szerénytelenség, ha megemlítem, hogy jómagam Lotaller Henriette-tel, Magos Judittal, de főleg a szuperklasszis Bátorfi Csillával jegyeztem sikereket – emlékezik a 64 éves Gergely. Kétszeres világbajnokunk, öt Eb-aranyérem birtokosa szerint a magyar kvalifikáció vegyes párosban elvileg nem kizárt, de:
– Ez egyrészt azért fogas feladat, mert nem ismerek valóban jegyzett magyar „vegyes egységet”, másrészt a kínai nők valósággal terrorizálják a világot – fejtegeti Gergely, akiről egy Butterfly pingpongütőt neveztek el. – Egy kínai női páros akár a legjobb európai vegyes párost is megverné úgy 5-6 ponttal. És persze azt is tudni kell, hogy az igazán jegyzett férfiak nem érdeklődnek a vegyes páros olimpiai küzdelmei iránt. Hasonló a helyzet a teniszsportban is: Roger Federer vagy Rafael Nadal semmi pénzért nem fogna ütőt női versenyzővel az oldalán.
Gergely hát azért szurkol, hogy legalább egyéniben jusson ki az olimpiára magyar pingpongos, a nyolcad- netán negyeddöntőbe kerülés viszont már igencsak nehéz feladvány.