<p>A politikai vezetők, diktátorok, terroristák körében is hódít a foci, Kim Dzsongun a Manchester Unitednek szurkol, Francisco Franco a Real Madridot kedvelte.</p>
Kim Dzsongun - Manchester United
A Koreai NDK első számú kommunista vezetője, aki éppen azon töri a fejét, hogy atomháborút robbant ki, egy olasz szenátornak, Antonio Razzinak vallotta be, hogy az angol együttes minden meccsét megnézi a tévében. Amúgy ifjabb korában személesen is jegyet vett a milánói San Siro-stadionba, tudniillik az Internazionale együttesének futballját is kedvelte.
Oszama bin Laden - Arsenal
A kivégzett szaúdi származású tömeggyilkos londoni tartózkodása során rendszeresen járt a londoni Highbury-stadionba, gyermekeinek pedig az Ágyúsok jelvényével ellátott mezét vásárolta meg ajándék gyanánt. Az Arsenal-hívek egykor a következő rigmussal emlékeztek meg klubvonzalmáról: "Osama, Woah-oh, Osama Woah-Woah-Woah-Woah, he' s hiding in Kabul, he loves the Arsenal."
Joszif Sztálin - Dinamo Moszkva
Az egykori szovjet tömeggyilkos pártvezér a belügyi klub megalakítására a hozzá hasonlóan véres kezű Lavrentyij Berijának adott parancsot. Amikor az 1952-es helsinki olimpián a Szovjetunió 2-0-ra kikapott Jugoszláviától, Sztálin parancsba adta a CSZKA Moszkva feloszlatását, tudniillik nevezett katonaklub játékosai voltak pályán a legnagyobb számban az említett szégyenteljes meccsen.
Francisco Franco - Real Madrid
A fasiszta spanyol tábornok eleinte az Atlético Madridért repesett, ám amikor a Real Madrid sorozatban szerezte meg a BEK-trófeákat, Franco váltott, és haláláig (1975) a La Rojáért szurkolt.
Nicolae Ceausescu - Steaua Bukarest
Az 1989-ben kivégzett román pártvezér-önkényúr gyakran beleszólt abba is, hogy a kiemelkedő tudású román labdarúgók - így például Gheorghe Hagi - melyik klubhoz írjanak alá. Hat éven keresztül tömte a pénzt a Steauába, egészen addig, ameddig a katonacsapat megnyerte 1986-ban a BEK-et.
Adolf Hitler - Schalke 04
A német fasiszta vezető gelsenkircheni együttes iránti vonzalmát egyetlen sporttörténész sem tudta megerősíteni, sőt, maga a Schalke kezdményezett kutatásokat e témakörben. 2008-ban egyik tisztségviselője, Gerd Voss szépen megkért mindenkit arra, hogy Hitler és a Schalke közé ne tegyenek egyenlőségjelet. Voss azzal (is) érvelt, hogy a Führer mindössze egy válogatott focimeccset nézett végig életében. Az 1936-os berlini olimpián Norvégia 2-0-ra verte Németországot, és ez örökre elvette Hitler kedvét a német futballtól.