<p>Életmódot váltott a kiváló asztaliteniszező. Összesen huszonkilenc meccset kellett megvívnia az 1978-as Eb-n Gergely Gábor kiváló asztaliteniszezőnek, akinek három arany lett ezért a jutalma.</p>
Szívesen emlékezik vissza március 18-ára Gergely, aki negyven éve ezen a napon Duisburgban egyéniben, csapatban és párosban is aranyérmet nyert az asztalitenisz Eb-n. Pedig a rajt előtt nem emlegették a favoritok között.
– Ötezer német drukker figyelte a magyar házi döntőt egyéniben – emlékezett vissza a 65 éves Gergely, aki kétszeres világbajnok is. – Jónyer Istvánnal csatáztam, és előnyt élveztem, mert a páros- és csapatmeccseken én már bemelegedtem. Pontosan emlékszem, hogy a 21 pontig tartó szettekben Pista 16, 17 és 9 pontig jutott ellenem.
Gergely párosban a csehszlovák Milan Orlowskival az oldalán nyert 0-2-ről.
– Orlowski rosszul játszott az első két szettben, ezért mondtam neki, játsszon felszabadultan, mert ez a meccs már úgyis elment. Onnantól nem is akadt rontott poénja, és 3-2-re győztünk. Az Eb-pénzjutalmamon vettem egy használt bogárhátú Wolkswagent.
Gábor a kőbányai Pongrác-telepen gyerekeskedett, és tizenhat éves koráig a futballnak élt.
– A BVSC igazolt labdarúgója voltam. Dr. Mezey György edző irányította a felkészülésemet, igaz, NB I-es meccsen végül nem léptem pályára – mesélte Gergely, aki az utóbbi időben sokat változott külsőleg. Levágatta a haját, bajuszát. Mint elárulta, elkerülhetetlen volt számára az életmódváltás.
Jelenleg az újpesti tévénél szerkesztő-riporterként dolgozik, ahol Kozák Danuta olimpiai bajnok kajakos mellett fiatal tehet-ségekkel is szívesen beszélget.
– Kedvenc sportomtól sem szakadtam el, a Gergely Gábor Asztalitenisz Akadémián húsznál több kezdő gyerkőc jár hozzám. Én adok először ütőt a kezükbe, és azt kérem, ne váltsanak ütőfogást.