Nem elég hogy a női kézilabda-válogatott 19-18-ra kikapott Hollandiától az Eb-selejtezőn, ráadásul súlyos sérülést szenvedett Tomori Zsuzsanna. Jobb térdének elülső keresztszalagjai elszakadtak, emiatt műtét vár rá, és fél évig biztosan nem sportolhat.
Dr. Lohner Balázs csapatorvos – a Tomorit a győri kórházba MRI-vizsgálatra szállítók egyike –, kijelentette: amennyire ő ismeri a 30 éves klasszist, bármi történik, biztosan folytatja pályafutását.
– Most az a kérdés, hogyan döntenek a győriek – mondta Lohner doktor. – Az ilyen természetű sérüléseknél a teljes szalagpótlást illő egy héten belül elvégezni, ha addig nem teszik meg, öt hét szünet javasolt, mert más komplikáció mellett fennáll a gyulladásveszély is. Az biztos, hogy fél év kihagyás vár rá.
Zsuzsa igazán balszerencsés, hiszen az utóbbi három és fél évben a bal térdét négyszer műtötték. Volt térdkeresztszalag-szakadása, később csavart operáltak ki a térdéből, ugyanis a fém nyákcisztát okozott, majd mivel annak helyén lyuk támadt, csontpótló-beavatkozásra volt szüksége, továbbá egy porcműtéten is átesett. A jobb térdével viszont most először kerül kés alá.
Németh András exkapitány úgy véli, a győri csarnok műanyag padlója lehet a ludas.
– A Fradi és a Vác parkettán játszik, és ennél a két csapatnál ismeretlen a szalag- és porcsérülés – mondta Németh.
A Bors utánajárt, hogy a gerflor francia műanyagborítást – amin leragad a játékosok lábfeje – azért fektetik le a frekventáltabb csarnokokban, mert a nemzetközi szövetség ezt írta elő. Lapunk több válogatott kerettagot is megkérdezett, s nevük elhallhatását kérve megerősítették, nem kedvelik a győri padlót.
Az Újpest focistájának, Simon Krisztiánnak is 2,5 év alatt már harmadszor sérült meg a térde. A múlt heti Paks elleni bajnokin szakadt el a bal keresztszalagja, Belgiumban már meg is műtötték, 6-8 hónapos kihagyás vár rá. 2015-ben, még az 1860 München játékosaként a jobb térdével járt így, egy féléves rehabilitációt követően pedig ugyanazt a sérülést szenvedte el, így 558 napot hagyott ki egyhuzamban.