Se szeri, se száma azon önvédelmi módszereknek, melyek egyike a Ving Tsun kung-fuirányzat. A lényeges alkotó pillérei: értelem, gondolkodás, gyorsaság, könnyedség. Megfelelően magas szinten elsajátítva egy utcai csetepaté hatékony lezárásához tökéletes. E védekezésre, támadásra alkalmas technikákat oktat Jankulár László Dabason, aki a stílus lényegét így határozza meg: túlélni. Egy idős ember vagy ifjú hölgy egyaránt bajba kerülhet, ám e harcművészeti formával elhárítható a baj.
– Tíz éve a szlovákiai Komárnóból kerültem át az anyaországba, és eleinte a Goju Ryu-karatéval ismerkedtem – említi Jankulár, aki 8–12 tagú csoport munkáját irányítja. A kung-fuirányzat négy év alatt sajátítható el tökéletesen, névadója egy dél-kínai nő, aki puszta kézzel gyűrte le a rá fegyverrel támadókat. Külső szemlélő számára érdekes a villámgyors, kézzel történő hárítás és ellentámadás. Jankulár a Dabastól távolabb élőket is szívesen felkészíti, s persze a lábbal történő rúgásokat szintén oktatja.
– Mivel egy hirtelen kialakuló vitában, verekedésben nincsenek szabályok, csak egy győztes és egy vesztes ismert, ezért a Ving Tsun beveti a szemre, torokra, lágyékra, lábra irányuló kőkemény akciókat is. Amúgy sokak kedvence, a néhai filmhős, Bruce Lee ezzel az irányzattal ismerkedett meg először, később a filmjeiben bemutatott megoldásokat saját ötleteivel fejlesztette tovább.