Különleges csúcs Hunyadi Lászlóé. A köztévé kötelékében egykor 43 év 196 napot eltöltött operatőr ezernél több futballmeccsen dolgozott. A legendás, Matúz Józsefné vezette Híradónál ugyanúgy elismerték klasszisát, mint a Telesportnál, már csak azért is, mert a Gól című összefoglaló egyik értelmi szerzője.
– Korábbi sportosztályos főnökömet, Vitray Tamást az ismerősei közül ha tizenöten tegezhetik, ezt nekem is megengedte, büszke is vagyok rá – újságolja a Hunyo becenevű 71 éves tévés.
– Neki köszönhetem a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésemet. A történelmi név viselője 2011-es nyugdíjazása után a Sport TV-nél folytatta, jelenleg az Antenna Hungária alkalmazza. Tanítómesterei között volt az idősebbik Török Vidor, akinek egy érdekes történetét idézi fel. Amikor 1945-ben folytak az úgynevezett igazoló beszélgetések, a kommunisták Török szemére hányták, hogy ő filmezte Szálasi Ferenc 1944-es eskütételét. – Vidor így reagált: elvtársak, nézzék el ezt nekem, ugyanis az akasztását is én rögzítettem filmen… – így Hunyadi. Az is feledhetetlen esete, amikor 1999. december 15-én hajnalban egy barátja azzal keltette, hogy ég a Budapest Sportcsarnok.
– Ne viccelj, reagáltam, aztán persze rohantam, és megörökítettem a tragédiát, később húszperces összeállítást készítettünk, amit levetítettek a BS-utód Papp László Aréna megnyitóján. Híradósként számos kulturális, politikai eseményen dolgozott, és ebből az időszakból is citál egy sztorit. Bruno Kreisky osztrák kancellár érkezett Budapestre, balszerencséjére az esős időben megcsúszott a repülőgép lépcsőjén, és legurult annak aljáig.
– Évekkel később Vitray a magyar tévé ötvenéves évfordulójára ötvenszer tízperces műsort készített. A Kreisky-baleset kópiája után végigtúrta az archív állományt, de sehol sem lelte. Hunyo szomorúan emlékezik a 2013. június 17-én elhunyt idősebb Knézy Jenő által közvetített utolsó futballmeccsre.
– Már nagyon rosszul volt, és mivel ki nem állhatta, ha munkavégzés közben zavarják, nem tudott mit kezdeni azzal a férfival, aki a riporterállása közelébe ült a Népstadionban, és zavarta a munkavégzésben. Négy sorral mögötte dolgoztam, a riporter felnézett rám, mire intézkedtem, és elvezették a betolakodót. Jenővel ápoltam a legkiválóbb viszonyt, mert mindenkit emberszámba vett. Végül a vezető operatőrtől olyan tényt tudunk meg, amiről kevesen hallottak: a Kuncze Gábor sportminiszterrel beszélgető Juan Antonio Samaranch tolmácsa szemben ült a néhai NOB-elnökkel.
– Kiderült, a spanyol sportdiplomata süket, ezért szájról olvasta a neki feltett kérdéseket.