Édesapja vezette be a harcművészet rejtelmeibe ifjabb Adorjáni Zsoltot, aki még szinte gyerekfejjel jutott a csúcsra, megkapta ugyanis első kungfumesteri diplomáját.
A hagyományos kecskeméti Leung Ting Wing-Tsun kungfuedzőtábor végén vehette át Kecskeméten a mesteri fokozatot jelentő fekete pólót a 13 éves Zsolt. Ezzel rekorder lett: ő a legfiatalabb kungfumester az országban. Nem csoda, hiszen nagycsoportos óvodáskora óta tanítja az édesapja.
– 26 esztendővel ezelőtt találkoztam először a kung-fuval, ma már egy iskolát vezetek Tiszafüreden – mondja a Vasárnapi Borsnak idősebb Adorjáni Zsolt. – Büszke vagyok, hogy a fiam is elérte a mesterfokozatot, rengeteget tett érte.
Az önvédelmi harcművészetben 12 tanulói és 12 mesteri fokozat van. Az újabb lépcsőfokot általában két év alatt lehet elérni, persze akadnak kivételek, mint amilyen Zsolt is.
– A fiam és a kislányom is nagyon jó eredményeket ér el. Eleinte havonta egyszer-egyszer akartak csak velem jönni az órákra, ma már hetente kétszer járnak a saját edzéseikre. Nagy öröm látni, hogy mennyire szeretik csinálni amellett, hogy nagyon jó tanulók mindketten – folytatja az édesapa, aki szerint az évek alatt kialakuló kölcsönös tisztelet nemcsak a teremben, otthon is tetten érhető.
– Ahogy kilépünk a kapun, és beülünk az autóba, már nem apa vagyok, hanem Si-Hing, ami „Idősebb testvért” jelent, ezt a nevet használom tanításkor – teszi hozzá, s kihangsúlyozza: a kungfu nem a harcra összpontosít, sokkal inkább az önvédelemre. – Szerencsére nagyon kevés baleset fordul elő, mert a kungfu megtanít arra, hogy kordában tartsa az ember az erejét. Tudni kell, mikor és milyen erővel ütök. Ha azt látom, hogy a partnerem nem tudja kivédeni a támadást, akkor az utolsó pillanatban meg kell tudnom állítani, még mielőtt kárt tehetnék a társamban.
A következő cél a fia számára természetesen a második mesterfokozat, amire már készül az edzőteremben.