Tökéletesnek nevezi lelkiállapotát a birkózó olimpiai bajnok Majoros István, ám lelomboz bennünket, amikor tudatja: aligha edzősködik többé.
A 2004-es athéni olimpia előtt óriási nehézséget okozott a versenysúlyára történő fogyasztása.
– Az 55 kg-os súlyhatárra 69 kg 70 dekáról „mentem le” – meséli Majoros, így előfordult, hogy egy hétig csak napi két és fél liter folyadékot vett magához. Athénban egy nappal a mérlegelés előtt még másfél kiló pluszt cipelt magán, nem csoda, hogy elájult a liftben.
– Ki ez az élőhalott? – kérdezték a földszinten, amikor kiestem a liftből – emlékezik. A mérleg nyelve 55 kg 5 deka körül mozgott, szerencsére a sorsdöntő pillanatban kerek 55-ön állapodott meg. A szőnyegen aztán mindenkit letarolt.
– Ebben segített röviddel korábban elhunyt édesanyám. Úgy éreztem, a lelke ott van a lelátón, és buzdít.
Pista még a 2008-as játékokon is birkózott volna, de 2006-ban a kantoni vb-n két programrész között visszaszaladt a szállóba étkezni. Ez hiba volt, mert a versenyzőket szállító busz dugóba került, Majoros elkésett, ezért kizárták.
– Akkor betelt a pohár, bejelentettem: elég, vége az aktív birkózásnak.
A 2000-es sydney-i olimpiája előtt túledzette magát, később viszont idehaza átadta tudását a felnőtt keret tagjainak. Dolgozott a Honvédnál, nemrég viszont kiszállt a sportágból.
– A feleségem ennek módfelett örül, mert eddig az ő nyakába szakadt a három gyermek nevelése.
Remek edzői közül néhai Kiss Ferenc 2006-ban azt tanácsolta neki, ha tényleg végleges a döntése, ne birkózzon többé, ennek ellenére hárommillió forintért bevállalt egy Japánban rendezett K1-es meccset.
Kilencéves fia, Pistike markos srác, bár papája unszolása ellenére nem a szőnyeget választotta, hanem az érdi futballpályán a labdát terelgeti.
– Még nem adtam fel a reményt, mert később kedvet kaphat a birkózáshoz.