Szakajtószámra termeli az utánpótlás-aranyérmeket a 18 éves Özbas Szofi, így nyugodtan megtippelhetjük, hogy ő lehet a magyar cselgáncssport első olimpiai bajnoknője – méghozzá a papája társaságában.
Szofi, milyen szép lenne, ha ön a tatamin, édesapja, Fatih Özbas pedig a török birkózó-válogatott edzőjeként vendégeskedne a 2020-as tokiói olimpián!
Erről beszéltem is vele akkor, amikor októberben Budapesten járt az U23-as birkózó Eb-n a Ludovikán. Amúgy büszke vagyok arra, hogy édesapám versenyzőként az 1992-es barcelonai játékokon küzdött. Tény, jól alakulnak az olimpiai kvalifikációs nemzetközi eredményeim, úgy fest, tatamira léphetek a japán fővárosban a 63 kilogrammosok mezőnyében.
Ceglédi edzője, Bíró Tamás híres arról, hogy reményteljes lányokat menedzsel a dobogó csúcsáig.
Valóban, 2002-ben Szabó Brigitta szerezte e városnak az első női junior vb-aranyérmet, most pedig ugyanez nekem is sikerült. A marrákesi vb-n négy ippon és egy vazari értékű akcióval nyertem, valóban kirobbanó formában dzsúdóztam. Tudják, két kiváló cselgáncsozó inspirál. Kovács Antal fantasztikus akaraterejét csodálom, 1992-ben úgy nyert olimpiát Barcelonában, hogy az aranyérme felé vezető úton rengeteg nehézséget győzött le. A másik klasszis a klubtársam, Ungvári Tamás, aki még 39 évesen is aktív. Rájuk gondolva is vállalom naponta a Szolnokról Ceglédre utazást, édesanyám az öcsémmel együtt kocsival visz az edzésekre.
A filigrán magyar-török lány utóbbi két évének parádés helytállása:
Azt hallottam, a tanulás ugyanolyan fontos szerepet játszik az életében, mint a cselgáncs.
A szolnoki Verseghy Ferenc Gimnáziumba naponta azzal járok be az órákra, hogy csakis ötöst szerezzek. Sportpszichológus szeretnék lenni azért, hogy ha zsebemben lesz a diploma, a fiatal sportolóknak megmutassam a győzelemhez vezető utat.