Jövőre úszóink és kajakosaink szereplése ígéri a legtöbb örömöt a tokiói olimpián. Ám most, hogy több válogatott úszóról is kiderült, <a href="http://www.borsonline.hu/noname9522_1576510011/cimke/27234" target="_blank"><em>koronavírussal</em></a> fertőződött, kíváncsiak voltunk a korábbi szövetségi kapitány, dr. Hargitay András véleményére, vajon változtathat-e ez az érmes esélyeken.
Az olimpiai halasztás és a lebetegedés rányomhatja a bélyegét a magyar úszók esélyeire?
Aligha. Hosszú Katinka erős jellem, az idő vasfoga sem kezdi ki, Milák Kristóf pedig annyira fiatal, hogy a felkészítése még jobban sikerülhet jövőre.
A Sós Csaba kapitány által közzétett tokiói olimpiai keretben vannak védett sportolók. Helyes, ha ezt fenntartja?
Csaba van a legnehezebb helyzetben, de jó szakember, ezért tudja: egy keret azért keret, mert abba nemcsak be lehet kerülni, de kifelé is vezet onnan az út. Egy biztos, a nehéz helyzet ellenére az élsportolóknak tilos rettegni. Elvégre nem négy, hanem csak egy évet kell várakozniuk. A vírust képesek legyőzni egyrészt hittel, másrészt meg remek a szervezetük immunrendszere.
A szövetség mobilapplikációval állandóan naprakész abban, hogy edző, versenyző merre tartózkodik. Szükséges ez?
Egyértelműen. A 70-es években Széchy Tamás edző tudomást szerzett arról, hogy néhányan bulizni mennek, ezért megkövetelte, hogy egy megadott időben hívják fel az otthoni, városi vonalán. Az úszók ezt meg is tették egy utcai készülékről, csak arra nem számítottak, hogy az Öreg visszahívja a telefont, és kiderül a turpisság. Ebből aztán nagy haddelhadd támadt.
Orvosként bizonyára figyeli a vírus elleni vakcinakutatással kapcsolatos híreket.
Bárcsak segíthetnék, de állatorvosként erre sajnos nem is gondolhatok.