Tóth Krisztián vb-ezüstérmes cselgáncsozónk reflexeit javítandó célal az 1974-es világbajnokságon aranyérmes asztaliteniszezőink mozgását, technikáját tanulmányozza.
Forrás: Saját
Az MTK-dzsúdós hasznos kiegészítő sportot is űz, mert amikor teheti, ütőt fog a kezébe, és pingpongozik.
– A karcagi sportcsarnokban – a feleségem ugyanis abba a városba való – felállított asztalnál vérre menő csatákat vívok a vidékiek birkózó-edzőjével, Urbán Zoltánnal – újságolja Krisztián, aki azt tapasztalja, hogy a cselgáncsban olyannyira nélkülözhetetlen reakcióidő kiválóan javítható az asztaliteniszezéssel.
Előkerestem a korábbi magyar nagyságok játékáról készült videofelvételeket
– folytatja Tóth.
– Az 1974-es phenjani világbajnokságon aranyérmes Jónyer István, Gergely Gábor, Klampár Tibor trió mindegyikének technikáját, megoldásait tanulmányozom. Az ő ’74-es vb-aranyérműk a szememben egyenértékű Kovács Antal cselgáncsozó 1992-es barcelonai olimpiai győzelmével, ugyanis szerintem előzetesen nem sokan sem számítottak egyikre sem.
A kék-fehérek dzsúdósának fia, ifjabb Krisztián kedveli a papa által a versenyeken szerzett érmeket, legutóbb a Tel-Avívban rendezett olimpiai kvótaszerző versenyen a harmadik helyen végzett. Azzal a 90 kg-osok súlycsoportjában kiharcolt pozíciójával kiemelt lesz Tokióban, ami azért előnyös, mert az elején elkerüli a nagyágyúkat.
Izraeli bronzérmét is odaajándékozta a harmadik születésnapját minap ünnepelt kisfiának, ráadásul egy aranyos fehér cselgáncskabátot is adott neki. A medáliák a kis Krisztián által elérhető magasságban lógnak a lakásuk falán, így bármikor a saját nyakába akaszthatja azokat.
– A fiam máris lejár a dzsúdó-edzésre, az alapállása tökéletes a tatamin, most tanulja a mintaszerű lábkisöprést és az előírt biztonságos esést – folytatja Tóth-papa, aki arra is büszke, hogy a kisfiú az úszó-oviban szintén a legjobbak közé tartozik.