A megnyitóval pénteken elrajtol az olimpia, amiből a helyieknek már most elegük van.
Forrás: Getty Images
Ahogy az olimpia versenyeire, a megnyitóra sem érkezhetnek civil nézők a tokiói olimpián. Két éve még teltházat vizionáltak a szervezők, mára kiderült, hogy az újságírók mellett legfeljebb 1000 VIP-vendég lehet jelen az alapesetben 68 ezer fő befogadására alkalmas arénában. Utóbbiak a szervezők mellett magasrangú politikusok lehetnek, a szponzorok képviselői ezúttal nemkivánatos személyiségek a rendezvényen.
A sportolók szabadon dönthetnek arról, felvonulnak-e az ünnepélyes ceremónián. Egy biztos:
aki parádét választja, annak az előkészületekkel együtt 5-6 órás ceremóniával kell számolnia. A szabályok is szigorúak lesznek, mindenkinek maszkot kell viselnie, az arénán kívül 2, belül 1 méter a kötelezően előírt távolság.
Az úszó Cseh László és a vívó Mohamed Aida biztosan érkezik, ők viszik ugyanis a magyar zászlót. Az előzetes koreográfia szerint a sportolók egy zászlót tartanak majd a négy sarkát megfogva. A Magyar Olimpiai Bizottság senki számára nem tette kötelezővé a megjelenést.
Időközben Japánban továbbra sem támogatja a lakosság a rendezést, a legutóbbi felmérésem a válaszadók kétharmada a halasztást tartotta volna józan döntésnek. A szponzorok is hezitálnak, mintegy hatvan japán vállalat több mint hárommilliárd dollárt költött a szponzori jogok megvásárlására, most pedig azzal a dilemmával néz szembe, hogy kösse-e a márkáját egy olyan eseményhez, amely eddig nem kapott erős támogatást a közvéleménytől.