Indiában arról írnak, hogy az ország birkózószövetsége megorrolt Wöller Ákos birkózóedzőre, mert 5 millió forintnyi támogatás ellenére sem tudott indiai versenyzője érmet szerezni az olimpián.
Indiában egy magyar birkózóedzőt, Wöller Ákost hibáztatják egy elmaradt olimpiai érmük miatt. A 35 éves szakember készítette fel ugyanis világbajnok felesége, Sastin Marianna mellett az indiai Vinesh Phogatot is a tokiói ötkarikás játékokra, ahol előbbi az első fordulóban, utóbbi, az 53 kilós szabadfogásúak között a negyeddöntőben búcsúzott, csakhogy az ázsiai országban biztos érmet vártak tőle. Főleg úgy, hogy a felkészüléséhez az indiai kormány jelentős összeggel járult hozzá.
– Vinesh két évig Magyarországon készült, hiszen edzője, Wöller Ákos magyar. A tréner azonban becsapott minket az edzésmódszereivel. Vinesh 1,3 millió rúpiát (5,2 millió Ft - a szerk.) kapott az indiai kormány „Cél az olimpiai dobogó” (TOPS) elnevezésű programján keresztül, de úgy tűnik, az edzője ezt az összeget inkább a felesége felkészítésére költötte – vádaskodott Brij Bhusan Sharan Singh, az Indiai Birkózó Szövetség elnöke.
Wöller – akivel Vinesh élete legjobb eredményeit érte el, négy rangos nemzetközi versenyt nyert meg, vb-bronzérmes és Ázsia-bajnok lett, valamint vezeti a világranglistát – szerint csak a csalódottság beszél az indiaiakból, de ezúttal messzire mentek.
– Amit írnak és állítanak, rágalmazás, kikérem magamnak, nem sikkasztottam el az indiai állam pénzét – jelentette ki a női birkózó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya, aki elárulta, hogy az Olympic Gold Quest (OGQ) nevű indiai nonprofit cégtől kapott anyagi hozzájárulást Vinesh felkészítéséhez. – Az indiai hölgy 2019 február 1-tól az olimpia végéig készült velem, egy részletes edzéstervet kellett benyújtanom az Indiai Birkózó Szövetségnek a közös munkáról, amit a szervezet jóváhagyott, és ezután hívhatta le a támogatást az OGQ a számomra. A feleségem felkészítése pedig nem indiai pénzből, hanem a Magyar Birkózó Szövetség támogatásával zajlott.
Az indiai nonprofit cég, az OGQ ügyvezetője megerősítette a Borsnak, hogy nem történt semmilyen visszaélés.
– Az állami TOPS-keretből a pénz lehívása pontosan úgy történt, ahogy Ákos elmondta. A magyar edzőben egy szimpatikus, jól felkészült szakembert ismertünk meg, aki elvégezte a vállalt munkát. Sajnos az érem nem jött össze, de ilyet egy olimpián senki sem biztosíthat. A birkózószövetségünk elnökéből a csalódottság beszélt – mondta Viren Rasquinha.