Sport

Merkely Béla érdekes összefüggésre hívta fel a figyelmet a koronavírussal kapcsolatban

Bors

Létrehozva: 2021.09.12.

Dr. Merkely Béla adatai szerint nagyon kevés pozitív tesztet hozott a budapesti Európa-bajnokság és a tokiói olimpia is.

Merkely Béla érdekes összefüggésre hívta fel a figyelmet a koronavírussal kapcsolatban

Dr. Merkely Béla az SzPress-nek adott interjújában érdekes összefüggésre hívta fel a figyelmet. A Semmelweis Egyetem rektora szerint egyik világverseny sem rontott az adott ország koronavírus-helyzetén.

– Mindenekelőtt azt szögezném le, hogy sem a rangos budapesti nemzetközi sportesemények, sem a tokiói olimpiai játékok megrendezése

nem befolyásolta a házigazda országok járványhelyzetét, más szóval nem rontotta a pozitív esetek statisztikáját

– nyilatkozta a szakember.

0,02 százalék lett pozitív

– A tokiói olimpia házigazdái 624 ezer tesztet végzetek el és ezek közül 430 mutatott pozitív eredményt. A „kiszűrtek” között 286 volt japán, 144 pedig külföldi, előbbiek nagy többsége a szervező bizottság szerződéses partnereinek alkalmazottjai, takarítók, beszállítók és sofőrök közül került ki, akiket a Covid protokollnak megfelelően azonnal elkülönítettek. Az említett 624 ezer tesznek csupán a 0.02 százaléka mutatott pozitív eredményt,

és ez az adat kísértetiesen hasonlít a Budapesten elvégzett PCR tesztek adataira.

Munkatársaim az Európa-bajnokság előtt és alatt összesen 16.366 mintát vettek, amelyek közül 4 volt pozitív, és ez is 0.02 százaléknak felel meg - folytatta az orvosprofesszor.

Óriási szigor az olimpián

Merkely Béla a Japánban szerzett élményeiről is beszámolt a portálnak.

– Mint minden résztvevőnek, Tokióba érkezésem előtt számomra is három negatív PCR teszt jelentette a „belépőt” amelyek közül egy az utazást megelőző 72, illetve 48 órával korábban készült, a harmadik pedig a leszállást követően a repülőtéren. Az olimpiai falun kívül laktam, egy olyan hivatalos hotelben, amely a „vöröskarantén” minősítést kapta. Mindig tudták, hogy hol vagyok, ha pedig valahová készültem, azt jó előre be kellett jelentenem. Arra is vigyázni kellett, hogy a kötelező napi jelentésembe nehogy hiba kerüljön, mert ellenkező esetben az értékelő központ azonnal kiadta volna a riasztást. Az elismerésemet fenntartom, annak ellenére, hogy tapasztalataim szerint egyes területeken a kockázati tényezők felmérésénél a japánok elszámolták magukat, a rendszer pedig amellett, hogy biztonságos, túl drága, és néha indokoltatlanul szigorú volt – mesélte a rektor.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek