Kis herceg

A ghánai király fia nem kér apja pénzéből, Magyarországon próbál szerencsét

Bors

Létrehozva: 2022.02.18.

Módosítva: 2022.02.18.

Dőzsölhetne apja pénzén, de már vízvezeték-szerelőként is dolgozott a kékvérű ghánai focista.

A ghánai király fia nem kér apja pénzéből, Magyarországon próbál szerencsét

Mohammed Kadiri nem ült bele a készbe, saját erőből boldogul

Forrás: honvedfc.hu

Élete végéig henyélhetne, szórhatná apja pénzét a Honvéd új igazolása. A Dinamo Kijevtől érkezett Mohammed Kadiri az egyik ghánai uralkodó sarjaként jött világra. A luxusautókkal készült fotói alapján futballistaként sem szűkölködik, de független életet él: korábban vízszerelőként is dolgozott.

Hogy a pályán hogyan fog teljesíteni, legkorábban péntek este (20.00, Mezőkövesd–Honvéd, tv: M4 Sport) derülhet ki, de egy szempontból máris kitűnik az NB I-es légiósok sorából a kispestiek új labdarúgója. Mohammed Kadiri egy ghánai király fia. Úgy érezheti magát, mint az Amerikába jöttem című vígjátékban az Eddie Murphy alakította afrikai koronaherceg, Akeem.

Gyerekkoromban hercegnek szólítottak. Egész nap henyélhetnék és élhetnék apám pénzéből, de korán eldöntöttem, hogy senkitől sem fogok függeni, a saját életemet élem

– hangsúlyozta korábban egy orosz hírportálon, miután tisztázta: apja az egyik ghánai régió királya a milliós Tamaléban. – Mindenünk megvolt, de tudom, mi a nyomor. Hazatérve rendszeresen segítek a rászorulóknak.

A kisebb-nagyobb ghánai körzetek törzsi királyai a közigazgatásban nem sok vizet zavarnak, inkább reprezentatív a szerepük. Az egyik uralkodó például azután sem adta föl a Németországban autószerelőként felépített egzisztenciáját, hogy apja halála után – miután idősebb fivérei balkezesek révén nem jöhettek szóba – ő lett a király. Néha hazalátogat, de javarészt Skype-on (táv)uralkodik.

Kadiri elárulta, vízvezeték-szerelőnek tanult, egy időben házról házra járt csöveket javítani. 

– Nem szerettem, de ha nincs a futball, valószínűleg a szakmában dolgoznék – mondta szerényen.

Apjától csak egyszer, kamaszként kért segítséget, amikor ifistaként nem tudott megélni. A fivérei közül többen aranybányában dolgoznak, ketten fociznak. Eddig bátyja, Mohammed Fatau vitte a legtöbbre: az olasz Udinese akadémiája után első- és másodosztályú spanyol csapatokban is játszott.

A Honvéd új légiósának tehát nincs égető szüksége a pénzre, de az Austria Wiennél, majd a Dinamo Kijevnél aligha keresett kevesebbet, mint Kispesten.

Egy biztos: nem Rolls-Royce-szal jár edzésre, és forrásaink szerint egyáltalán nem lóg ki a viselkedésével a többiek közül – távol áll tőle, hogy csak arany étkészlettel legyen hajlandó enni a menzán.

– Hálát adok Istennek és mindenkinek, aki lehetővé tette, hogy itt lehessek. Szeretném segíteni a társakat és az edzőt is, hogy minél jobb helyezést érjen el a csapat – idézte Kadirit a honvedfc.hu.

Mohammed Kadiri 1996. március 7-én Obuasiban (Ghána) született, belső védőként vagy védekező középpályásként hasznos. Eddigi klubjai: Barcelona (ghánai) Ashanti Gold (ghánai), Austria Wien (osztrák), Arszenal Tula (orosz), Dinamo Kijev (ukrán), Csornomorec Odesza (ukrán), Budapest Honvéd. A legnagyobb sikerei: osztrák ezüstérmes (2017, Austria Wien), Ukrán Kupa-győztes (2020).

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek