A világsztárok rajonganak érte, a világháló névtelen és arctalan gonosztevői viszont pokollá teszik az életét.
Kedélyesen és hozzáértőn készít pálya széli interjúkat Jelena Dokic az ausztrál nyílt teniszbajnokság sztárjaival. Míg a torna egyik főszereplője, a 22. Grand Slam-tornagyőzelméért küzdő Novak Djokovics nem győzött bókolni ("Felnéztem rád, óriási sztár voltál") a női világranglista hajdani negyedik helyezettjének – de a névtelenség mögé rejtőző gonosz kommentelők némelyike pokollá teszi a napjait.
A szerb (eszéki) származású, de 11 éves korában családostul Ausztráliába emigrált egykori teniszsztár ízléstelen, kegyetlen hozzászólások sorát kénytelen lenyelni. Az utóbbi hónapokban – tavaly nyár óta – pajzsmirigybetegsége miatt jó pár kilót fölszedett 39 éves Dokicot sokan bálnának csúfolják, de még kegyetlenebb beszólásokkal is bombázzák.
– Most, hogy elkezdődött az Australian Open, megint megpróbálkozhat az öngyilkossággal, mint minden évben – üzente neki valaki, gonoszan Jelena tragikus élettörténetére utalva.
A testszégyenítés az utóbbi napokban egészen beteges méreteket öltött
– panaszolta el Jelena, akit hatéves korától közel két évtizeden át testileg-lelkileg brutálisan bántalmazta az apja.
Damir Dokic agresszivitását jelzi, hogy hazájában egy évre börtönbe csukták, mert kézigránát felrobbantásával fenyegette az ausztrál nagykövetet.
Lánya, a 2000-ben Szeles Mónika párospartnereként olimpiai bronzérmes Jelena Dokic régóta képtelen feldolgozni a gyerekkorától elszenvedett traumáit. Többször is öngyilkosságot kísérelt meg, legutóbb kevesebb mint egy éve.