A magyar fociválogatott mindhárom Eb-meccsén főszerepet játszott a videobíró, amely szinte végig Marco Rossi csapata ellen ítélt. Ez is kellett a kieséshez.
Három csoportmeccset játszott a magyar fociválogatott az Eb-n, két vereség mellett egy győzelem a mérlegünk. Csoportharmadikként csak reménykedhettünk a nyolcaddöntőben, végül nem lett meg a hőn áhított továbbjutás. Ez elsősorban a Svájc ellen mutatott első félidei játék miatt volt, de rajtunk kívülálló tényezők is befolyásolták az eredményeket. Több esetben is a videobíró sújtotta együttesünket.
Az egyetlen meccs volt az Európa-bajnokságon, amelyen a VAR nem okozott kárt a magyaroknak. A svájciak vezető góljánál csak reméltük, hogy lesről született, azonban a visszajátszásból pontosan látszott, hogy a magyar védelem bennragadt, s Duah érvényes gólt szerzett.
A meccs a holland bíró, Danny Makkelie ámokfutásáról marad számunkra emlékezetes. Jelzésrtékű, hogy az UEFA egyik vezető bírója a csoportkör után csomagolhatott is, nem vezet több meccset. A németek elsó góljánál Ilkay Gündogan ütközte le Orbán Willit, Makkelie sípja néma maradt. A VAR nem látott megdönthetetlen bizonyítékot a döntés felülbírálására, érvényben maradt Musiala gólja. Szinte biztos, hogy ha Makkelie lefújja a szabálytalanságot, akkor a VAR azt is jóváhagyja.
Ugyanezen a meccsen az első félidő végén Sallai Roland "egyenlített", les miatt azonban nem adták meg a találatot. Mint ahogy az is jót tett volna legalább a magyar gólkülönbségnek, ha a 90. percben a bíró befújja Emre Can tizenhatoson belüli kezezését.
A meccs 70. percében semmi nem volt fontosabb annál, mi történik a borzalmas ütközés után Varga Barnabással. Az esetet ugyan vizsgálták a VAR-szobában, de nem ítéltek a magyaroknak tizenegyest. Utólag jobban belegondolva járt volna a büntető, hiszen a csatár a legsúlyosabb sérülést azzal szenvedte el, hogy a skótok kapusa az arcába könyökölt. Ezt később a bírók főnöke, Roberto Rossetti is elismerte, járt volna a tizenegyes.